ebook Księżniczka incognito
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 3196)

Księżniczka incognito
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.11
Audiobook - najniższa cena: 30.35
wciąż za drogo?
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
23.11 zł Lub 20.80 zł
29.99 zł
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
23.31 zł
24.69 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść, którą pokochają czytelniczki „Girl online” i „Pamiętnika księżniczki”. Od zawsze marzyłam tylko o jednym: żeby NIE BYĆ księżniczką… A teraz wylądowałam w pokoju z dziewczyną ogarniętą obsesją, żeby nią ZOSTAĆ… Ale zaraz, to dla mnie szansa, by wreszcie być sobą. Zamienię się z nią rolami. Nie wiem tylko, co z tego wyniknie…

Lottie Pumpkin to zwyczajna dziewczyna, która marzy o tym, żeby być księżniczką. Dostaje się do prestiżowej szkoły Rosewood Hall w ramach programu stypendialnego.
Ellie Wolf to księżniczka, która marzy o zwyczajności i wybiera Rosewood Hall, żeby uniknąć pełnienia swoich obowiązków w królestwie Maradawii.
Kiedy los rzuca obie czternastolatki do tego samego akademika, zamiana tożsamości wydaje się najlepszym rozwiązaniem: w końcu wszyscy przez pomyłkę i tak biorą Lottie za księżniczkę.
Ale ktoś poznał ich sekret, a w Rosewood nic nigdy nie jest takie, jakie się wydaje…

Księżniczka incognito od Connie Glynn możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jak może zdążyliście zauważyć lubię czasami sięgnąć po literaturę młodzieżową. Niestety, w ostatnim czasie mało pozycji z tego gatunku przykuło moją uwagę. Jednak, gdy zobaczyłam w zapowiedziach wydawcy informacje o książce „Księżniczka incognito” wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Przede wszystkim zawsze ciągnie mnie do historii toczących się w szkołach, internatach czy innych zamkniętych społecznościach, po drugie główna bohaterka będąca przyszłą władczynią tajemniczego królestwa przywiodła mi na myśl, moją niegdyś ukochaną serię niewielkich książeczek autorstwa Meg Cabot. Czy Księżniczka incognito spełniła pokładane w niej całkiem niemałe oczekiwania? O tym opowiem Wam za chwilę.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Od zawsze marzyłam tylko o jednym, żeby nie być księżniczką…
A teraz wylądowałam w pokoju z dziewczyną ogarniętą obsesją, żeby zostać jedną z nich


W internacie prestiżowej szkoły Rosewood Hall spotykają się dwie na pozór zupełnie odmienne nastolatki. Pierwsza z nich jest Lottie Pumpkin, pospolita dziewczynka, która od zawsze marzyła by być życzliwą, dzielną i niepowstrzymaną księżniczką. Druga to Ellie Wolf będąca księżniczką tajemniczego królestwa Maradawii, która marzy z kolei o życiu jak każda inna nastolatka. Przypadek (a może nie?) sprawił, że to właśnie Lottie zostaje posądzona o bycie księżniczką incognito. Tymczasem w Rosewood zaczynają dziać się dość niepokojące rzeczy…

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło a co jednak trochę mniej…

Księżniczka incognito to fascynująca, ciepła i ciekawa opowieść o przyjaźni, pragnieniach, odwadze i poszukiwaniu samego siebie. Czyta się ją szybko, ale także przyjemnie. Całkiem sporo się w tej historii dzieje. Nie brakuje w niej również pewnej disnejowskiej magii. Na szczególną uwagę zasługują moim zdaniem kreacje bohaterów. Nie są pozbawieni wad, jednak jest w nich coś niezwykle ciepłego i sympatycznego, chociaż nie zabraknie w tej historii także czarnego charakteru. W końcu musi być zło, żeby dobro mogło z nim wygrać prawda?

Jako że Księżniczka incognito to właściwie tom wprowadzający w serię Kroniki Rosewood mam lekkie poczucie, że cała wielka historia dopiero się rozkręci i szczerze pisząc nie mogę się już doczekać kolejnych tomów. Coś czuję, że wiele się w nich wydarzy.

Tymczasem bądźcie życzliwi, bądźcie dzielni i bądźcie niepowstrzymani.

Czy i komu polecam?

Księżniczka incognito to powieść młodzieżowa jednak, jeśli tak jak ja macie trochę więcej lat i lubicie sięgnąć po lżejsze lektury, ta historia może przypaść Wam do gustu. W końcu w każdej z nas drzemie większa lub mniejsza księżniczka. Serdecznie polecam.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć