ebook Polowanie na zło
4.3 / 5.00 (liczba ocen: 4122)

Polowanie na zło
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 28.31
Audiobook - najniższa cena: 37.06
wciąż za drogo?
31.16 złpremium: 16.75 zł Lub 16.75 zł
28.31 zł Lub 25.48 zł
28.90 zł
33.50 zł Lub 30.15 zł
28.88 zł
30.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Po raz pierwszy spotkali się na studiach. Jeden jest zabójcą. Drugi – detektywem.

Lucien Folter to jeden z najniebezpieczniejszych zabójców, z jakim mieli do czynienia agenci FBI. Ten wyrachowany geniusz zbrodni trzy i pół roku temu został skazany i odseparowany od społeczeństwa. Ujęciu przestępcy przysłużył się detektyw Robert Hunter, który znał Luciena z czasów studiów, gdzie obaj wykazywali się nadprzeciętną inteligencją. Folter podczas odsiadki skrupulatnie opracowywał plan odwetu na Hunterze. Kierowany żądzą zemsty ucieka z więzienia…

Nadszedł czas, by zrealizować plan.

Polowanie na zło od Chris Carter możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Polowanie na zło to ostatnia część cyklu, którego bohaterem jest Robert Hunter, policjant z Los Angeles. Lista powieści w tym cyklu jest długa. Zaczyna się od utworu Krucyfiks. Potem następują kolejne: Egzekutor, Nocny prześladowca, Rzeźbiarz śmierci, Jeden za drugim, Geniusz zbrodni, Jestem śmiercią, Rozmówca, Galeria umarłych i wreszcie tom ostatni.

Każda z powieści jest odrębną całością i bez większej szkody można je czytać w dowolnej kolejności, ponieważ w każdej części autor znajduje chwilę, by krótko scharakteryzować najważniejsze postaci. Samego Roberta Huntera, jego partnera Carlosa Garcię i szefową wydziału zabójstw kapitan Blake. Każda przygoda jest odrębną całością fabularną. Z wyjątkiem powieści Geniusz zbrodni, w której po raz pierwszy spotykamy Luciena Foltera.

Bohater książki i Lucien Folter poznali się podczas studiów psychologicznych na uniwersytecie w Stanford. Nic wówczas nie świadczyło o skłonności Foltera do zabijania. Spotkali się jeszcze raz później, gdy Hunter obronił pracę doktorską. Potem przez długie lata nie mieli kontaktu. A przynajmniej tak wydawało się Hunterowi. W powieści Geniusz zbrodni okazało się, że to Folter odpowiedzialny był za największą tragedię w życiu policjanta. Za zamordowanie jego ciężarnej narzeczonej. Polowanie na zło to kolejny pojedynek genialnego policjanta i upiornego mordercy.

Jak przystało na finałowy tom cyklu, mamy tu apogeum napięcia, które trzyma czytelnika w niepewności do ostatnich chwil. Jak zwykle Chris Carter buduje akcję w mistrzowski sposób, a rozwiązanie pojawia się dopiero na ostatnich stronach. Autor potrafi dawkować napięcie w sposób wręcz doskonały. Można się oczywiście czepiać drobnych nieścisłości, lub pewnego schematyzmu. Ale w swojej kategorii Chris Carter jest mistrzem.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Niestety w moim subiektywnym odczuciu chyba najgorsza z części, nadal dobra, ale wiem, ze Cartera stać na więcej.

Warto zerknąć