ebook M. Syn stulecia
4.12 / 5.00 (liczba ocen: 1027)

M. Syn stulecia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 24.90
Audiobook - najniższa cena: 36.93
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
38.60 złpremium: 24.90 zł Lub 24.90 zł
29.90 zł
33.20 zł Lub 29.88 zł
41.50 zł
41.50 zł Lub 37.35 zł
-40% 24.90 zł
36.27 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Laureat Premio Strega 2019. Bestsellerowa powieść, która spotkała się z bezprecedensowym uznaniem krytyków. Ponad 160 000 sprzedanych egzemplarzy i 10 dodruków. Prawa sprzedane do ponad 30 krajów. Wstrząsająca, lecz prawdziwa książka o dojściu Mussoliniego do władzy. Portret człowieka, który stał się absolutnym mistrzem włoskiej polityki i jednym z najbardziej wpływowych władców.

Wielka i śmiała powieść przypominająca o niebezpieczeństwach, z którymi wciąż zmaga się współczesny świat. Nikt wcześniej nie przedstawił w ten sposób sylwetki Benita Mussoliniego, demagoga i twórcy faszyzmu, który stał się inspiracją dla dziesiątek dyktatorów. Obierając Mussoliniego za głównego bohatera swej powieści, Scurati patrzy na niego z fascynacją, ale i przerażeniem oraz świadomością, że warunki, które umożliwiły przedwojennemu hegemonowi dojście do władzy, wciąż istnieją – nie tylko w społeczeństwie włoskim, lecz we wszystkich narodach XXI wieku. Opowiadając o faszyzmie „od środka”, bez filtra politycznego i ideologicznego, autor przypomina fakty, które usunięto już ze zbiorowej pamięci.

„Jestem wyrzutkiem wśród wyrzutków, rzecznikiem zdemobilizowanych żołnierzy, takim jak oni włóczęgą poszukującym drogi. Ale mam zadanie do wykonania. W tej na wpół pustej sali rozszerzam nozdrza i węszę zapach nowego stulecia, wyciągam rękę, żeby wyczuć tętno zebranych tu ludzi i już wiem, że pójdą za mną” – fragment powieści

M. Syn stulecia od Antonio Scurati możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć