ebook Księga Axlin
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 3370)

Księga Axlin
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 32.44
Audiobook - najniższa cena: 37.01
wciąż za drogo?
34.88 złpremium: 22.50 zł Lub 22.50 zł
32.44 zł Lub 29.20 zł
37.50 zł
37.50 zł
37.50 zł Lub 33.75 zł
32.94 zł
37.50 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W świecie pełnym potworów ocalenie może zapewnić tylko ta księga!

Świat, w którym żyje Axlin, jest nękany przez potwory. Niektóre atakują podróżnych na drogach, inne napadają i niszczą wioski, ale są też i takie, które wślizgują się do domów, by porwać śpiące dzieci. Axlin, która od najmłodszych lat żyje w strachu, że w każdej chwili może paść ich ofiarą, postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o potworach i spisać swoją wiedzę w księdze, która stanie się swego rodzaju podręcznikiem i posłuży innym ludziom za ochronę.

Jednak wkrótce okazuje się, że jeśli dziewczyna naprawdę chce kogoś uratować, będzie musiała opuścić rodzinną wioskę i ruszyć w podróż po wielkim i niebezpiecznym świecie.

Podczas wędrówki odkryje rzeczy, których wcześniej nie była sobie w stanie nawet wyobrazić.

Księga Axlin od Laura Gallego możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Rodzimy się i dorastamy w otoczeniu potworów. Są częścią naszego życia, więc prędko przyzwyczajamy się do ich obecności i do myśli, że przy odrobinie szczęścia uda nam się ich uniknąć.
Fantastyka nie jest moją mocną stroną, o czym doskonale wiedzą czytelnicy tego bloga, aczkolwiek mimo to uparcie co jakiś czas sięgam po lektury tego typu. Z dwóch powodów. Po pierwsze próbuję kompletować biblioteczkę moich dzieci, więc chętnie sprawdzam, czy coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się dla nich dobre, rzeczywiście takie jest. Po drugie powieści fantastyczne mają w sobie coś uniwersalnego, drugie dno, które wielokrotnie skłania mnie do poszukiwania odnośników w świecie realnym. Ten drugi powód wysunął się na pierwszy plan podczas lektury książki Strażnicy Cytadeli. Księga Axlin Laury Gallego.

Axlin jest kaleką. Jako mała dziewczynka została zaatakowana przez potwora i od tego momentu utyka, a co za tym idzie – jest wolniejsza od pozostałych mieszkańców wioski. Tym samym nie może spełnić swojego marzenia. Nie może być wojownikiem. Jej przeznaczeniem staje się bycie żoną i matką, co tak do końca nie jest oczywiste, bowiem gdy już dochodzi do wyboru małżonki, ona zawsze jest na ostatnim miejscu, za wszystkimi sprawnymi kandydatkami. Jednak Axlin jest wyjątkowa, bowiem jako jedyna w osadzie potrafi czytać i pisać. Jest ciekawa świata i jako skryba chce opisywać wszystko, co możliwe, by ułatwić życie mieszkańcom wiosek. Dlatego też opuszcza dom i wyrusza w nieznane. Wszystko po to, by zbierać informacje o świecie i zapisywać je w odziedziczonej księdze.

Strażnicy Cytadeli. Księga Axlin to powieść fantastyczna, ale sami powiedzcie – czy nie jest jednocześnie niezwykle uniwersalna? Okaleczone dziecko, różniące się od rówieśników, znajduje pasję, której nikt inny nie rozumie. Zostaje w pewien sposób wykluczone z grupy i szuka swojego miejsca na świecie, próbując robić to, co potrafi najlepiej. Czy to samo nie spotyka ludzi w naszym świecie – realnym i współczesnym? W moim odczuciu książka Laury Gallego to niezwykła historia o poszukiwaniu swojego miejsca, udowadnianiu sobie i innym, że kalectwo nie jest jednoznaczne ze spisaniem nas na straty. To powieść o zaspokajaniu ciekawości i próbie opisania świata, wytłumaczeniu najdziwniejszych i najstraszniejszych zjawisk. Axlin jako skryba jest odpowiednikiem reportera, który podróżuje i relacjonuje to, czego udało mu się doświadczyć.

Przyznaję jednak, że momentami powieść się dłuży. Szczególnie podczas podróży dziewczyny. Niby dzieje się tutaj dużo, ale miałam poczucie powtarzalności. Zdecydowanie oddech przyspieszył, gdy autorka przeniosła mnie do Cytadeli i pokazała zasady funkcjonowania Bastionu oraz szkolenia rekrutów, przyszłych Strażników. Muszę przyznać, że tę część czytałam z ogromnym zapałem, co nie znaczy, że resztę odpuściłam. Z jednej strony można byłoby nieco skrócić tę historię, ale z drugiej wszystko, co się w niej zadziało, miało swój sens i przekładało się na ciąg dalszy. Mam nadzieję, że drugi tom (bo takowy podobno jest w przygotowaniu) będzie jeszcze bardziej wciągający i pozwoli nam poznać losy Axlin oraz jej złotookiego przyjaciela. Czekam z niecierpliwością.

Ocena: 5/6
©Spadło mi z regała
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć