ebook Dojczland
3.18 / 5.00 (liczba ocen: 1339) Ilość stron (szacowana): 112

Dojczland
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.38
wciąż za drogo?
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
15.38 zł Lub 13.84 zł
18.50 zł Lub 16.65 zł
19.90 zł
20.90 zł
15.48 zł
16.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

"Jest to opowieść o niełatwym losie literackiego gastarbajtera. Pełna jest celnych obserwacji, błyskotliwych refleksji oraz niewyszukanego humoru."
Autor

"Osnowa fabularna tej książeczki śmiesznej, a zarazem melancholijnej - jest prosta: od kilkunastu lat Andrzej Stasiuk jako pisarz odbywa tury objazdowe po krajach niemieckojęzycznych. Czyta, odpowiada na pytania, wraca do hotelu, rano wsiada w pociąg, idzie na spotkanie, czyta, odpowiada na pytania, wraca do hotelu ..."
Przemysław Czapliński

"Czyta się to świetnie! Zachwyca lekkość Stasiukowego pióra, żartobliwy ton, zręczne żonglowanie stereotypami ('ta opowieść jest pełna uprzedzeń'), z całą świadomością prowokacji, jaką owa żonglerka jest podszyta. I jeśli ktoś lubi pogodną, gawędziarską książkę tego autora sprzed dziewięciu lat ('Jak zostałem pisarzem'), a piszący te słowa bardzo ją lubi, to będzie mu dobrze również z 'Dojczland'."
Dariusz Nowacki, "Gazeta Wyborcza"

"Andrzej Stasiuk, piewca bezdroży Albanii, wielbiciel rumuńskich paradoksów i entuzjasta bałkańskich przestrzeni, napisał świetną książkę o Niemczech, kraju, który we wszystkich możliwych aspektach jest przeciwieństwem zapoznanych obszarów środkowo- i wschodnioeuropejskich.
'Dojczland' nawiązuje do najlepszych prozatorskich osiągnięć pisarza, zwłaszcza do świetnego 'Jadąc do Babadag' podróż jest tu przede wszystkim metodą konstruowania własnej tożsamości i pretekstem do snucia opowieści."
Artur Madaliński, "Polityka"

"Wielką radość sprawił mi Andrzej Stasiuk książką 'Dojczland'."
Jarosław Klejnocki, "Czytelnia Polityki"

"Kiedy próbuję szukać literackich analogii, przychodzą mi na myśl świetne 'Europeana' Patrika Ourednika."
Piotr Kofta, "Dziennik"

"Urok książki leży w spontanicznych szarżach mentalnych."
Paweł Gołoburda, "Lampa"

Dojczland od Andrzej Stasiuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Dobrze się czyta, szkoda, że tak krótko, na te trzysta z okładem niemieckojęzycznych miast, które odwiedził, bo przecież nie zwiedził Pan Andrzej, mógłby choćby na jedno miasto jedną stronę popełnić. Nie popełnił, dlatego czyta się z przyjemnością i z niedosytem, ergo, po ostatniej stronie czytający pozostaje sam ze sobą na głodzie, głodny pióra Stasiuka. Świetna rzecz!

  • Awatar

    Niestety, dla mnie forma pisarska zupełnie niestrawna.
    Szkoda pieniędzy i czasu.
    Nie polecam.

Warto zerknąć