ebook Nie patrz
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 1737)

Nie patrz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.93
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
22.00 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł
20.93 zł
21.27 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Thriller autora bestsellerowego „Nie odpisuj”. „Próbuję powstrzymać się od krzyku. Leżę pod kołdrą i udaję, że rozmowa sprzed chwili nie miała miejsca. To moje ostatnie sekundy wolności. Czy ten koszmar kiedyś się skończy?”

Ewa na co dzień jest szanowanym psychoterapeutą. Skrywa jednak mroczną tajemnicę, którą poza nią zna tylko jedna osoba.
Pewnego dnia kobieta dostaje na Instagramie wiadomość video od swojej byłej pacjentki, Martyny, która przebywa na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym. Gdy odtwarza filmik, widzi sceny, o których wolałaby zapomnieć.
Tylko Martyna wie, co Ewa zrobiła przed laty. Teraz grozi, że upubliczni nagranie, jeżeli lekarka nie pomoże jej w rozwiązaniu sprawy głośnego morderstwa sprzed kilku miesięcy. Ewa wie, że musi się zgodzić. W miarę zgłębiania się w kryminalną sprawę, odkrywa coraz więcej powiązań między śmiercią 40-letniego mężczyzny a swoją mroczną i bolesną przeszłością.
Nigdy nie uciekniesz od przeszłości…

Nie patrz od Marcel Moss możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przemoc ma dwa oblicza. Można kogoś bić i wciąż go podziwiać, ale można też go bić tylko po to, by go poniżyć.
Kontynuacja jest równie gęsta i porywająca! O ile to możliwe, wszystko gmatwa się jeszcze bardziej... Ta historia osacza zarówno nas, jak i bohaterkę. Wyboru nie będzie... Przekonamy się jak wiele zrobi człowiek, by nie utonąć! Czy będzie to oznaczać oddanie duszy diabłu? Wymiotłeś panie Moss! Kolejne koniec oznacza, że Twoja skrzynka odbiorcza nie przeżyje ilości zapytań o ciąg dalszy! Och, wokół słowa rewelacja nie potrafię dłużej krążyć - w końcu paść musiało! Miłej lektury!Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Opowiedziane.pl
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Nigdy nie uciekniesz od przeszłości…

Główną bohaterką powieści jest uznana psychoterapeutka Ewa Babel. Niestety, na reputacji kobiety może położyć się cieniem wyjawienie ciemnego sekstetu z jej przeszłości. Pewnego dnia kobieta dostaje na Instagramie wiadomość wideo, od swojej byłej pacjentki przebywającej na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym. Tylko Martyna zna i ma dowody na to co przed laty zrobiła Ewa. Teraz dziewczyna grozi psychoterapeutce, że upubliczni nagranie, jeżeli ta nie pomoże jej w wyjaśnieniu sprawy morderstwa sprzed lat. Kobieta nie wie jeszcze jak wielką cenę przyjdzie jej zapłacić za błędy przeszłości.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło a co jednak trochę mniej…

Nie patrz to mocna, męska i miejscami brutalna psychologicznie powieść z której mrok wypływa niemal z każdej strony. Oj ciężko mi się to czytało, przyznaję. Nie dlatego, że powieść jest zła stylistycznie. Może i ma nawet kilka niedociągnięć ale to nie jest w tym wszystkim istotne. Chodzi o ładunek emocjonalny, który w sobie zawiera. Marcel Moss stworzył okrutną, trzymającą w napięciu historię, od której ciężko się oderwać, ale którą musiałam sobie dawkować, by nie popaść w totalne przygnębienie. (Przed napisaniem swojej opinii, staram się nie czytać recenzji innych czytelników – jednak jestem bardzo ciekawa, czy tylko na mnie tak ekspresywnie zadziałała ta powieść?)

Dużym atutem tej powieści jest jej wielowątkowość i gęsty wątek kryminalny. Czytając tę książkę miałam poczucie, że naprawdę sporo się w niej dzieje. Do tego spodobały mi się kreacje bohaterów. Nie wzbudzają raczej sympatii, ale jest w nich coś, co nie pozwala przejść obok nich obojętnie. W ciekawy sposób autor oddał także sposób myślenia swoich postaci. Dobrym zabiegiem wydaje mi się podzielenie narracji na perspektywy kilkorga bohaterów i na różne czasy, choć były momenty, że musiałam chwilę w sobie przetrawić i ułożyć o czym i w jakim kontekście właśnie czytam. Niemniej ten zabieg nadał tej historii dynamiki.

Na szczególną uwagę zasługuje problematyka społeczna i obyczajowa powieści. Niestety, miejscami miałam poczucie, że wszystko jest tak mocno zakręcone, że aż mało rzeczywiste. Z drugiej strony życie jest czasem bardziej przerażające i zawiłe niż fikcja, więc nie będę się specjalnie czepiała. Niemniej w tej książce jak w jakimś krzywym zwierciadle odbijają się ludzkie wady. Autor porusza wiele istotnych problemów, w tym tych współczesnych związanych z social mediami.

Czy i komu polecam?

Nie patrz to książka dla czytelników odnajdujących się w mroczniejszych thrillerach psychologicznych. Jak wspomniałam, nie jest to łatwa książka na niedzielne, leniwe popołudnie i zdecydowanie nie jest to powieść dla każdego. Myślę jednak, że warto dać tej historii szansę. We mnie wywołała wiele emocji. Myślę, że z ciekawością sięgnę po kolejną powieść autora, nie wykluczam też opcji, że w wolnej chwili zajrzę do poprzedniej. Podsumowując Nie patrz Marcela Mossa to książka może i przesiąknięta brudem jednak warta uwagi.

Polecam.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Wyostrzcie wzrok i przeczytajcie NIE PATRZ!

Po spektakularnym sukcesie Nie odpisuj Marcel Moss nie zwalnia tempa. Idzie o krok dalej i do rąk czytelników wręcza kolejną książkę, która zelektryzuje niczym uderzenie pioruna. Nie patrz to książka, na którą warto zwrócić swoją uwagę i pozwolić by nasze oczy zaczytywały się w zapisanej na jej kartach historii. Autor idealnie punktuje trudne tematy, które są bolączką świata Internetu. Internetu, który służyć miał rozwojowi cywilizacji. Jednak nie do końca tak jest. Książka ta przestrzega nas przed problemami, które wylewają się z sieci oplatając nas swymi mackami. Nie patrz uwypukla kwestie dotyczące hejtu w Internecie, który rozpanoszył się niczym wirus. Jego skutki są katastrofalne i często nieodwracalne.

Marcel Moss skupia się na kwestiach samotności, którą wielu z nas zastąpić chce światem wirtualnym. I nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby osoby, po drugiej stronie monitoru nie wykorzystywały tego do własnych celów. Co ważne Autor nie przechodzi również obojętnie wobec nieakceptowanego społecznie problemu przemocy kobiet wobec mężczyzn. Owszem, zgadzam się, jest on znikomy w porównaniu do przemocy mężczyzn wobec kobiet. Lecz nie da się ukryć, że istnieje. Dlatego ważne jest, by również o nim mówić. I Marcel Moss ma odwagę poruszać ten temat. Warto zwrócić uwagę, iż w tej kwestii nie jest on laikiem, nie opiera się na swoich domysłach, domniemaniach, lecz historię tej książki oparł na własnych doświadczeniach.

Marcel Moss jest autorem profilu ZWIERZENIE, który na Facebooku bije rekordy popularności. Zatem Nie patrz jest książką napisaną z rzetelnego źródła. Autor książki czerpie z wielu prawdziwych historii, które poznaje każdego dnia. Wielu użytkowników profilu dzieli się swoimi sekretami. Dlaczego warto po nią sięgnąć? Powodów jest wiele. Chociażby dla przestrogi, by zanim wciśniemy enter zastanowić się jaki ślad po sobie zostawiamy. Bowiem nie przemyślane działania mogą wycisnąć na naszej psychice nieodwracalne i negatywne skutki. Na kartach tej książki poznajemy historię Ewy, która jest psychoterapeutką borykającą się z problemem alkoholowym. Kobieta skrywa mroczną tajemnicę z przeszłości, o której chciałaby zapomnieć. Jednak nie jest to tak łatwe, gdyż jedna osoba zna jej sekret. Była pacjentka Ewy wysyła kobiecie wiadomość na Instagramie. Dołączony plik video powoduje, że koszmar sprzed lat wraca niczym bumerang. Martyna grozi jej upublicznieniem nagrania, jeśli ta nie pomoże w rozwikłaniu sprawy pewnego morderstwa. Czy Ewa wejdzie do tej gry, by wyczyścić swoją przeszłość? Czy pozwoli wplątać się w kolejną intrygę, by wymazać tajemnicę? Czy uda się jej uciec przed demonami przeszłości? Jedno jest pewne nie warto uciekać przed tą książką. Warto ją przeczytać i przekonać się, że Nie patrz to książka, której historia niczym filmowe kadry przelatywać będzie w naszych oczach. Książka bez wątpienia ukazuje mroczną naturę człowieka, zmuszając nas do zastanowienia się nad tym, dokąd zmierza ten świat? Czy brnąc w takie zachowanie nie pozostaną po nim zgliszcza? Marcel Moss choć ukazuje świat wirtualny, robi do w bardzo realny sposób, uświadamiając nam, że choć to właśnie świat wirtualny, to niestety realny. To, co poznajemy przeraża, szokuje, wręcz paraliżuje. I bardzo dobrze, gdyż może być sygnałem alarmowym, byśmy coś w tej materii zmienili. Możliwe, że po tej książce zapali się nam lampka dająca do myślenia.

Ocena: 6/6
czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć