ebook Stażystka
3.43 / 5.00 (liczba ocen: 3227) Ilość stron (szacowana): 432

Stażystka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 23.90
Audiobook - najniższa cena: 22.74
wciąż za drogo?
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
-19% 23.90 zł
29.45 zł Lub 26.51 zł
30.00 zł
36.90 zł
25.21 zł
27.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wciągający thriller psychologiczny Alicji Sinickiej – autorki, która swoimi poprzednimi powieściami zdobyła sobie szerokie grono fanów. Ten staż miał być szansą na lepszą przyszłość, a stał się śmiertelną pułapką, z której Klaudia po omacku szuka wyjścia…

Zakazany układ i seria tajemniczych zbrodni…

Marek Skalski szuka stażystki. Pomaga mu w tym Ewa Skalska, która bardzo dobrze zna swojego męża. Wie, która kandydatka go zaintryguje. Wie, jakie będzie miała włosy i kolor oczu. Wie, że Marek ponownie ją zdradzi.
Klaudia Neter nie ma wątpliwości, że ten staż jest jej szansą na lepszą przyszłość. Z czasem odczuwa jednak coraz większy niepokój. Zostaje uwikłana w niebezpieczny trójkąt, lecz nie zamierza się z niego wycofać.
W Oławie zostaje znalezione ciało jednej z dwóch zaginionych młodych kobiet. Każda z nich wcześniej odbywała staż u Skalskiego. Klaudia zaczyna obawiać się o własne życie. Nie wie jednak, z której strony może nadejść niebezpieczeństwo…

Stażystka od Alicja Sinicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Świat zbudowany jest symetrycznie. Każdy pracuje na swój los.
Pamięć jest zawodna. Za każdym razem, kiedy wracamy do wspomnień, one piszą się na nowo.
Ludzka pamięć jest zawodna, nigdy nie stanowi wiernego odbicia przeszłości. W naszym umyśle nie ma raz na zawsze utrwalonych fotografii czy nagrań tego co się wydarzyło. Wspomnienia to jedynie rekonstrukcje zdarzeń. Za każdym razem, gdy do nich wracamy, budujemy je od nowa.
Klaudia przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną do firmy Marka Skalskiego. Bardzo jej zależy na tej pracy, bo ma plany, do których potrzebuje sporej kwoty. Kiedy okazuje się, że szef firmy ją wybrał, cieszy się z pierwszego małego sukcesu, jednak szybko zaczyna zastanawiać się, czy podjęcie tej właśnie pracy to był dobry pomysł. Kobieta ma na koncie negatywne doświadczenia, ale mimo to stara się funkcjonować normalnie. Niestety jej przeszłość upomina się o swoje, przez co Klaudia podejmuje pewną decyzję...

Z każdym dniem praca w Skalskim robi się bardziej dziwaczna, a kiedy okazuje się, że dwie poprzednie stażystki straciły życie, atmosfera robi się wręcz duszna. Czy śmierć poprzednich pracownic firmy w jakiś sposób się wiąże? Dlaczego Skalskiemu tak zależy, by uwieść Klaudię? Jak reaguje żona Marka na jego próby zbliżenia się do nowej stażystki?

Narracja składa się z dwóch uzupełniających się torów. Na zmianę obserwujemy sytuację oczami stażystki Klaudii i żony szefa, Ewy. Trudno stwierdzić, czy gdybym czytała papierową wersję, to kolejne rozdziały wzbudziłyby u mnie większe emocje, czy też niekoniecznie. Akcja raczej nie jest dynamiczna, jak to w thrillerze psychologicznym, gdzie duszna atmosfera musi mieć czas na rozwinięcie się i przytłoczenie czytelnika. Niestety nie do końca przypadł mi do gustu sposób czytania jednej z lektorek. To z pewnością również ma znaczenie, ale takie jest ryzyko w słuchaniu książek.

Finał dość ciekawy, nie wymyśliłam takiego rozwiązania. Prym wiodą tutaj toksyczne relacje, chore decyzje, a nawet fanatyzm religijny. I najdziwniejszy pomysł świata pana "symetrycznego". Więcej nie zdradzę.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Uwikłana w grę

Stażystka to kolejny dowód na to, że Alicja Sinicka potrafi pochłonąć nas bez reszty. Tym razem zaprasza nas do wciągającej gry, gdzie tajemnica i namiętność mieszają się tworząc jedną intrygującą całość. Nie tylko intryga, lecz podejmowane tematy sprawią, że nie oderwiecie się od tej książki. Autorka podejmuje temat sponsoringu, wykorzystywania seksualnego kobiet Ten thriller psychologiczny zawiera wszelkie elementy gatunku, które zapewnią nam swoistą karuzelę myśli. Myśli krążących wokół Marka Skalskiego biznesmena, który nie tylko zna się na swej pracy, lecz posiada dar przyciągania. Mężczyzna poszukuje stażystki. Jak zwykle może liczyć na wsparcie swojej żony, która ma świadomość, iż jego wybór nie zawsze dyktowany jest kompetencjami kandydatek. Zna swojego męża na tyle dobrze, że wie również, że po raz kolejny zostanie zdradzona.

Klaudia Neter doskonale wie, że staż u Skalskiego jest dla niej biletem do lepszego świata. Możliwość podjęcia pracy w jego firmie jest dla niej szansą na wyrwanie się z dotychczasowego życia, a także poprawy swojej sytuacji finansowej. Jak się okazuje szarmancki styl jej szefa, spowoduje, że szybko przekroczą dzielące ich granice. Tworzący się trójkąt w tej relacji, staje się dla dziewczyny swoistą pętlą, której coraz trudniej się pozbyć. Klaudia nie była świadoma, że dała uwikłać się w grę małżonków. A gdy w Oławie znaleziono ciało jednej z dwóch zaginionych kobiet, które w przeszłości odbywały staż w firmie Skalskiego, stażystka zdaje sobie sprawę, że jest w niebezpieczeństwie. Czy Klaudia podzieli ich los? Nie da się ukryć, że napięcie towarzyszące Klaudii daje się we znaki również nam. Alicja Sinicka doskonale wprowadza nas w psychikę kobiety uwikłanej w niebezpieczną grę, w której namiętność i tajemnice rozpalają do czerwoności, wywołując gęsią skórkę na całym ciele. Czy zdołacie wejście w tę pętlę? Jedno jest pewne, warto dać się porwać, by poczuć dreszcz emocji, który powracać będzie na myśl o Stażystce. Zdecydowanie polecam lekturę tej książki, gdyż jest ona doskonałą odskocznią od codzienności. A każdy fan thrillerów psychologicznych będzie usatysfakcjonowany. Jeśli w dobrej książce szukacie zbrodni z namiętnością w tle i tajemnicą wokół, to Stażystka jest doskonałym wyborem.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Książka zachwalana przez ogrom czytelników. Intrygujący opis zachęcał, by zagłębić się w treści tej powieści. I kiedy już zaczęłam czytać po prostu nie mogłam przestać.

Ludzka pamięć jest zawodna, nigdy nie ma raz na zawsze utrwalonych fotografii czy nagrań tego, co się wydarzyło. Wspomnienia to jedynie rekonstrukcje zdarzeń. Za każdym razem, gdy do nich wracamy, budujemy je od nowa.

Klaudia Neter nie miała łatwego życia. Szuka nowej pracy, by w końcu mogła zacząć normalnie żyć. Oferta pracy jako stażystka u firmie Marka Skalskiego jawi się jej jako najlepsza okazja, by zrealizować swój zamiar. Jej nowy szef budzi jej zainteresowanie. Rozpoczyna z nim grę. Nie spodziewa się tylko do czego to wszystko ją zaprowadzi.

Symetria, czyli równowaga i zgodność pomiędzy poszczególnymi elementami całości. Czy zatem możecie sobie wyobrazić życie w zgodzie z taką właśnie symetrią? A co jeśli ta symetria może okazać się obsesją? Obsesją z którą ciężko normalnie żyć. Wyprowadzenie kogoś z symetrii może doprowadzić wręcz do obłędu, spowodować, iż człowiek zacznie tracić kontrolę nad samym sobą.

Muszę przyznać, iż Alicja Sinicka stworzyła doskonały thriller psychologiczny, który został poprowadzony z rosnącym napięciem i nutką niepewności. Tutaj nic nie jest pewne, a wszystkie tropy prowadzą do jednej osoby. Giną dwie poprzednie stażystki pracujące przed Klaudią, ale wszyscy myślą, że to zwykłe przypadki. Ale czy aby na pewno? Czy nikt nie maczał w tym swoich palców? Klaudia weszła w układ ze swoim szefem, z którego jednak pragnie się wycofać. Niestety staje się kolejnym obiektem na celowniku przestępcy. Czy ujdzie z życiem?

Nie mogę dłużej udawać. Marek Skalski przyciąga moją uwagę na każdym kroku. Jest w nim coś, co nie daje mi spokoju. Tajemnica. Powinnam przejmować się innymi rzeczami, ale to, a raczej on jest silniejszy.

Akcja powieści toczy się dwutorowo. Poznajemy wszystko z perspektywy Klaudii oraz Ewy. I ten zabieg pozwala nam doskonale zrozumieć psychikę zarówno jednej jak i drugiej kobiety.
Wszystkie postacie zostały dobrze wykreowane. Każda z nich ma jakieś swoje grzechy, które stara się skrywać przed resztą świata. Małżeństwo Skalskich postrzegane przez wszystkich jako te doskonałe, tak naprawdę wcale takie nie jest. Ale pozory lubią mylić, prawda?
Marek to chyba najbarwniejsza postać tej powieści. Można powiedzieć, że posiada dwie twarze. W pracy jest bezwzględnym szefem, który musi mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Poza pracą bywa nieprzewidywalny, ma wielką obsesję na punkcie symetrii. Uważa, że życie bez niej nie jest możliwe.
Ewa to z początku kobieta zagadka. Doskonale wie, że mąż ją zdradza, a mimo wszystko się na to godzi. I pomimo, że z czasem poznajemy tego przyczynę, dla mnie to zachowanie i tak nie jest zrozumiałe. Z całą pewnością nie polubiłam tej kobiety.
Klaudia to kobieta, którą polubiłam, choć przyznaję, że potępiam jej wcześniejsze metody zarobku pieniędzy. Na ogół to piękna, sympatyczna i szybko ucząca się osoba. Ma świetny kontakt z ludźmi, chociaż bywa czasem zbyt naiwna.

Gra, która toczy się w powieści zaczyna robić się coraz bardziej niebezpieczna. Klaudia jest zastraszana, zaczyna obawiać się o własne życie. Czuje, że grozi jej niebezpieczeństwo. Zaczyna zastanawiać się czy dwie poprzednie stażystki nie zostały zamordowane, a wszystko na to wskazuje.

Wydaje mi się, że jest coś w tym, o czym opowiadał mi Marek. Świat zbudowany jest symetrycznie. Każdy pracuje na swój los.

Autorka zbiła mnie z tropu przy zakończeniu powieści, którego kompletnie się nie spodziewałam, a który zrujnował moje dotychczasowe teorie. W życiu bym nie odgadła, kto jest odpowiedzialny na śmierć stażystek.

Stażystka to jeden z lepszych thrillerów psychologicznych jakie czytałam. Tutaj tak naprawdę nic nie jest takie, jakie się wydawało. Doskonale poprowadzona intryga, w której tak naprawdę do końca nie wiadomo, kto jest psychopatą. Intrygująca, wciągająca i nieprzewidywalna – tak mogłabym podsumować tę powieść. To trzeba przeczytać. Polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czytaninka
Klaudia, świeża absolwentka wyższej uczelni, bez doświadczenia zawodowego, ku swemu zdumieniu pomyślnie przechodzi rozmowę kwalifikacyjną i zostaje zatrudniona na bardzo atrakcyjnych warunkach, jako stażystka-recepcjonistka w firmie Marka Skalskiego.

Zagadkowy jest fakt, iż jest ona już trzecią osobą w ciągu roku, zatrudnioną na tym stanowisku.
Dodatkowo, Klaudia idealnie wpisuje się preferowany przez szefa „szablon” stażystki. Decyzja o jej zatrudnieniu zdaje się bym zaskoczeniem tylko dla niej samej.

Akcja tej powieści rozgrywa się dość szybko.
Dziewczyna już pierwszego dnia znajduje na recepcji zakrwawiony łańcuszek z zawieszką w kształcie litery D, żona Skalskiego wyraźnie jej nie lubi, a sam szef jest osobą, której zachowanie trudno przewidzieć, na zmianę oschły i przymilny.

W miarę rozwoju sytuacji, zdajemy sobie sprawę, iż zarówno Ewa, jak Marek coś ukrywają.
Kobieta ogarnięta obsesją zazdrości, śledzi rozwijającą się relację nowej stażystki ze swoim mężem, ewidentnie odpokutowując tym samym swe winy z przeszłości.

Również Marek, nie radzi sobie z emocjami, jego mania symetrii i chorobliwa pedantyczność nie dają mu spokojnie funkcjonować,
Prowadzi on „chorą” grę, której reguły pojmuje jedynie jego żona. Czytelnik musi poczekać na rozwój wydarzeń.

Wkrótce znalezione zostaje ciało poprzedniczki Klaudii. Okazuje się, że także pierwsza stażystka w firmie Skalskiego zginęła w tragicznych okolicznościach.
Dziewczyna zaczyna obawiać się o własne życie…

Wydarzenia śledzimy z punktu widzenia Ewy i Klaudii.
Te dwie relacje składają się w spójną, nieprawdopodobną i trudną do pojęcia całość.

Alicja Sinicka, którą czytelniczki znają głównie z romansów, doskonale sprawdziła się w thrillerze psychologicznym.
Nie zabrakło w nim jednak pikantnych scen, które dodają całej historii jeszcze więcej rumieńców. Powieść tę, dzięki płynnej, bardzo sprawne i lekkiej narracji czyta się błyskawicznie, a mnogość akcji, jej ciągła dynamika, ogrom skrajnie różnych emocji płynących z kart tej historii, nie pozwalają niecierpliwemu czytelnikowi na odłożenie książki choćby na moment. A samo zakończenie zupełnie nieoczekiwane. Autorka zwiodła mnie bardzo skutecznie !

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Miłość do czytania …
Nie pozwól na to, abyś stał się więźniem własnych obsesji

Związek kobiety i mężczyzny to bez wątpienia jeden z najbardziej złożonych i często trudnych do zdefiniowania aspektów w życiu. Każdy jest inny i opiera się na różnych, nierzadko niezrozumiałych, a nawet niemożliwych do racjonalnego wytłumaczenia zasadach. Nie jest to nic złego, ponieważ każdy ma prawo budować swoje życie według własnych upodobań i wyobrażeń, ale sytuacja ma się zupełnie inaczej, kiedy zawarty między partnerami układ wymyka się spod kontroli, a co więcej wpływa na życie innych osób, a nawet staje się dla nich zagrożeniem.
Poruszyć ten naprawdę niełatwy problem zdecydowała się w swojej najnowszej książce Stażystka Alicja Sinicka, a ja przychodzę do Was, aby Wam trochę o tej książce opowiedzieć.

Bohaterowie historii, którą odnajdziemy na kartach książki, są zupełnie różni. To ludzie, którzy stoją po dwóch zupełnie różnych stronach życia. Jego poziom i status są od siebie skrajnie odległe. Z jednej strony mamy zamożną rodzinę Skalskich, którzy niejednokrotnie stają się obiektem podziwu ze strony mieszkańców Oławy, gdzie toczy się akcja powieści, z drugiej zaś młodą, atrakcyjną dziewczynę świeżo po studiach, która po śmierci matki została na świecie zupełnie sama i może liczyć tylko na siebie. Życie jej nie rozpieszcza. Ma za sobą związki ze starszymi mężczyznami, które w dłuższej perspektywie nigdy nie przynosiły nic dobrego. W momencie, kiedy my czytelnicy zaczynamy poznawać Klaudię, bo to o niej właśnie mowa, postanawia ona rozpocząć nowy etap życia i zamknąć swoją przeszłość bezpowrotnie. Czy zerwanie z przeszłością jest możliwe? Tego już musicie dowiedzieć się sami. Nie jest odkryciem fakt, że aby dać sobie szansę na nowy start, niezbędne są pieniądze. Klaudia szuka pracy, aby już nigdy nie być utrzymanką żadnego mężczyzny. Los zaczyna jej sprzyjać, bo ku swojej ogromnej radości trafia na ogłoszenie firmy Skalski, która poszukuje dziewcząt na stanowisko stażystki w recepcji firmy. Ogłoszenie brzmi bardzo kusząco, więc Klaudia postanawia spróbować. I tak oto jej drogi splatają się z Markiem i Ewą Skalskimi. Pełna nadziei na przyszłość Klaudia nie wie jeszcze, że właśnie w stała się częścią brudnego i chorego układu, w który została nieświadomie wciągnięta.

W tym miejscu pozwólcie, że opowiem Wam coś więcej o Ewie i Marku. Marek jest prezesem wspomnianej firmy, która rozwija się bardzo prężnie, a sam prezes jest osobą niezwykle intrygującą i ujmującą. Ewa natomiast jest wzorową matką bliźniąt i żoną wspierającą męża we wszystkich jego poczynaniach. Mieszkańcy Oławy są pod wrażeniem jej dobroci i serdeczności, którą okazuje, pomagając i wspierając innych. Na usta cisną się słowa małżeństwo idealne. Jeśli Wy taż tak pomyśleliście o tej dwójce, to znaczy, że perfekcyjnie udaje im się odgrywać swoje role, bo właśnie na tym, aby tak ich postrzegano, im zależy. Za drzwiami ich domu jednak maski pozorów opadają i dostrzegamy, że w tym związku dzieje się coś niedobrego. Coś, co rani Ewę, ale na co pokornie się zgadza. Kobieta doskonale wie, że mąż właśnie rozpoczął swoją grę. Zdradzi ją, a ona pozwoli mu na to, bo taki jest układ. Znów zadziała symetria. Wszystko wróci do normy.
Plan jest perfekcyjnie przemyślany, dopóki jeden z elementów zakłóca ogromne pragnienie harmonii, które staje się nie do wytrzymania.

A co z Klaudią? Dziewczyna przekracza kolejne granice. Ale już wkrótce zaczynają dziać się rzeczy, które nie tylko pokazują dziewczynie zupełnie nieznane oblicze szefa, ale również wzbudzają w niej strach i obawy o własne bezpieczeństwo. Gra staje się coraz bardziej niebezpieczna, a nowe fakty, które wychodzą na jaw, czynią obawy te coraz bardziej zasadnymi. Klaudia wie, że musi wyrwać się z tych łańcuchów chorych pragnień, które stały się obsesją.

Stażystka to książka, w której pokusa igra ze strachem, który skrywa pilnie strzeżone tajemnice. To historia brudnych i obsesyjnych namiętności i pragnień, które, choć mają w sobie niszczącą moc, mają przynieść upragniony spokój i ukojenie. Te wszystkie uczucia oplatają czytelnika i nie pozwalają oderwać się od lektury.

Jak wiecie, bardzo często prezentuje Wam na blogu thrillery psychologiczne, ale co za tym idzie z racji tego, że lubię po nie sięgać, rosną również moje oczekiwania względem tego gatunku. W przypadku tego tytułu wszystkie one zostały spełnione. Mamy tu atmosferę napięcia wyczuwalną niemalże od samego początku. Choć początkowo nic nie zwiastuje, że w związku Marka i Ewy dzieje się coś niepokojącego, to jednak my czytelnicy czujemy, że coś wisi w powietrzu. Nie zabraknie tu również wspaniale wykreowanych postaci i złożonych relacji między nimi. Kiedy już poznajemy drugie dno związku Skalskich i dowiadujemy się, jakiej prawdy tak bardzo strzegą, nie starajmy się ich osądzać, ani też rozumieć, bo tego na pewno nie zrozumie nikt, kto nigdy nie stał się więźniem własnych potrzeb.

Nie mogę też nie wspomnieć o zakończeniu, którego zupełnie się nie spodziewałam. Miałam wiele swoich koncepcji finału tej książki, ale żadna się nie sprawdziła, co oczywiście jest jej plusem, bo przecież każdy lubi być zaskakiwany podczas lektury.

Kochani koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Zapewniam Was, że jej fabuła w połączeniu z całą gamą różnorodnych postaci dostarczy Wam wielu emocji. Będziecie ją czytać z zapartym tchem, nie zdając sobie sprawy, że jaj kolejne strony czytają się niemal same.

W moim przypadku było to pierwsze spotkanie z twórczością Alicji Sinickiej, ale na pewno nie ostatnie. Jak najszybciej chcę poznać Jej inne książki, a do Stażystki na pewno jeszcze wrócę. Na dziś to tyle. Nie zwlekajcie z lekturą, na pewno będziecie pod jej ogromnym wrażeniem.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kocie czytanie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć