ebook Piknik na skraju drogi i inne utwory
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 43309) Ilość stron (szacowana): 172

Piknik na skraju drogi i inne utwory
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 56.00
wciąż za drogo?
74.40 złpremium: 48.00 zł Lub 48.00 zł
-30% 56.00 zł
56.00 zł Lub 50.40 zł
61.60 zł Lub 55.44 zł
80.00 zł
62.72 zł
65.85 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wielkie wydarzenie dla fanów SF! Kultowa powieść braci Strugackich wraz z ich innymi utworami w jednym e-booku. Na podstawie „Pikniku na skraju drogi” Andriej Tarkowski nakręcił film „Stalker”. Ten światowy bestseller ze ścisłego kanonu literatury stał się również inspiracją słynnej serii gier S.T.A.L.K.E.R.

Klasyka światowej fantastyki.

Arkadij i Borys Strugaccy to klasycy radzieckiego science fiction. Ich powieści doczekały się miana kultowych, przetłumaczono je na kilkadziesiąt języków, są regularnie wznawiane na całym świecie. Do Polski twórczość Strugackich dotarła w latach 70. XX wieku i szybko zyskała grono zagorzałych fanów, ze Stanisławem Lemem na czele.
Ich powieści dotykają zagadnień, które od wieków nurtowały ludzkość – Strugaccy pisali o roli człowieka w społeczeństwie, o tym, skąd się bierze zło i dobro, o mechanizmach władzy i jednostkach sprzeciwiających się totalitaryzmom. Ich powieści traktowały o absurdach biurokracji, cenie rozwoju cywilizacyjnego i sensie ludzkiego istnienia.
Opublikowany w 1972 roku „Piknik na skraju drogi” miał ogromny wpływ na popkulturę. Na podstawie powieści powstał film Andrieja Tarkowskiego „Stalker”, później książka stała się inspiracją dla twórców gier komputerowych.
Powieści Strugackich weszły na stałe do kanonu fantastyki. Dziś, cenione przez krytykę oraz uwielbiane przez miliony czytelników, należą do klasyki literatury światowej.

W e-booku znajduje się pięć utworów:
– „Piknik na skraju drogi”,
– „Poniedziałek zaczyna się w sobotę”,
– „Ślimak na zboczu”,
– „Trudno być bogiem”,
– „Miliard lat przed końcem świata”.

Rekomendacje e-booka Piknik na skraju drogi i inne utwory:

Piknik na skraju drogi i inne utwory to zbiorcze wydanie aż pięciu książek braci Strugackich. To klasyka literatury science fiction, którą warto znać i cieszę się, że pojawił się taki zbiór. Polecam! - Łukasz Marciniak - Śwuat fantasy 

Piknik na skraju drogi i inne utwory od Arkadij Strugacki, Boris Strugacki możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zbiorcze wydanie aż pięciu powieści braci Strugackich, to opasłe tomiszcze, które liczy nieco ponad 900 stron i które czytałem prawie dwa tygodnie. Nie żałuję jednak czasu spędzonego z tą książką i liczę, że wkrótce pojawi się kolejne wydanie z następnymi utworami obu autorów. Nie wszystkie pięć powieści podobało mi się w równym stopniu, nie każde z nich zapamiętam na długo, ale wszystkie czytałem z przyjemnością, poznając rosyjską klasykę literatury science fiction. Na temat każdej z powieści można byłoby napisać osobną recenzję, dlatego ja ograniczyłem się jedynie do krótkiego opisu trzech z nich.

Nie da się ukryć, że najbardziej znanym utworem jest ten tytułowy, czyli Piknik na skraju drogi. Powieść przedstawia losy kilkorga bohaterów, którzy chodzą legalnie lub mniej legalnie do Strefy, aby stamtąd przynosić rozmaite i tajemnicze przedmioty, będące pozostałością po lądowaniu obcych. Mało która z tych rzeczy jest bezpieczna, a wiele z pozoru zwyczajnych rzeczy potrafi zabić w mgnieniu oka. Śmiałków jednak nie brakuje. Ta historia stała się inspiracją do stworzenia całej serii gier i książek z uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a - sam miałem okazję kilka z nich przeczytać. Autorzy snują tutaj wiele interesujących rozważań na temat obcych, kim dla nich jesteśmy i co znaczymy wobec istot, które pozostawiły po sobie tak niewiarygodne przedmioty.

Drugą powieścią w zbiorze jest Poniedziałek zaczyna się w sobotę. Bohaterem jest Aleksander Iwanowicz Priwałow, młody programista z Leningradu, który zbiegiem okoliczności trafia do Sołowca, fikcyjnego miasteczka na północy Rosji, gdzie prowadzone są badania nad magią. Niezwykle zabawna satyra, z wieloma ciekawymi momentami i scenami, obnażająca sytuację w instytutach naukowych Związku Radzieckiego, z niedołężną aparaturą, awariami sprzętu i nieuczciwością naukowców.

Ostatnią z powieści w zbiorze jest Ślimak na zboczu. Autorzy opisują w tej powieści tajemniczy Las, pełny dziwnych stworów, skaczących drzew i umarlaków, gdzie jednego dnia stoi wieś, a następnego dnia już jej tam nie ma, a jest np. jezioro. Całą historię obserwujemy w dwóch punktów widzenia - Piereca, pracownika zarządu, który marzy, aby dostać się do Lasu oraz Kandyda, który stracił pamięć, mieszkał wraz z tubylcami i teraz postanawia dostać się do Miasta, aby znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Bardzo ciekawy pomysł, który stał się inspiracją do stworzenia uniwersum Survarium.

Piknik na skraju drogi i inne utwory to zbiorcze wydanie aż pięciu książek braci Strugackich. To klasyka literatury science fiction, którą warto znać i cieszę się, że pojawił się taki zbiór. Polecam!

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć