ebook Miłość z widokiem na Śnieżkę
3.5 / 5.00 (liczba ocen: 353)

Miłość z widokiem na Śnieżkę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 17.94
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-25% 17.94 zł Lub 16.15 zł
23.62 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
-25% 17.94 zł
22.01 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Zapraszamy na Wielki Bal Ducha Gór!
Impreza odbędzie się 31 grudnia w Hotelu Pod Skałą, w Karpaczu!

Zaproszenia tej treści zostały rozesłane w listopadzie. Poza oczywistymi adresatami w postaci ministrów, aktorów, piłkarzy i wszelkiej maści celebrytów, biuro organizatora balu opuściło siedem tajemniczych zaproszeń.
Każde z nich trafiło w inne miejsce. Do rozgłośni radiowej, małej lokalnej telewizji, biblioteki w małopolskim miasteczku, górskiego schroniska i do galerii handlowej. Każde z tych miejsc otrzymało zadanie przygotowania konkursu, w którym nagrodą główną będzie zaproszenie na tajemniczy bal w Karpaczu. Wieść o tym niesamowitym wydarzeniu szybko obiegła cały kraj. Wygranie jednego z siedmiu zaproszeń stało się marzeniem setek, a może nawet tysięcy, spragnionych przygód serc.

Komu uda się wziąć udział w Wielkim Balu Ducha Gór? Kto stoi za tym tajemniczym przedsięwzięciem?

Miłość z widokiem na Śnieżkę od Ilona Ciepał-Jaranowska, Tomasz Kieres, Magdalena Majcher, Dorota Milli, Anna H. Niemczynow, Agnieszka Olejnik, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ot, lekkie i milusińskie czytadło, które jednak potrafi dać do myślenia. Proste historie z oczywistymi pytaniami, jednak czasem tak właśnie trzeba - po prostu, bez udziwnień. Pospolicie drobne wzruszenie okazuje się, ma moc, a bohater jak ty czy ja, trafia do przekonania. Trochę fakt, trochę bujda, ale dorosła baśń jest w cenie, prawda?Ocena: 4/6
©Opowiedziane.pl
Już od kilku lat nakładem wydawnictwa Filia przed Bożym Narodzeniem zostaje wydany tom świątecznych opowiadań. Co roku czekam na niego z ogromnym zainteresowaniem i z pewnym sentymentem. W tym roku, zbiór jest szczególnie bliski mojemu sercu z uwagi na motyw przewodni opowiadań, którym jest Sylwester w Karpaczu. Bardzo przyjemnie wspominam to miejsce, wiec z wielką chęcią sięgnęłam po historie, które do niego nawiązują.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka

W tomie opowiadań Miłość z widokiem na śnieżkę znajdziemy osiem opowieści związanych z Wielkim Balem Ducha Gór, który ma się odbyć 31 grudnia w Hotelu Pod Skałą w Karpaczu. Na bal mają przybyć najznamienitsi goście: celebryci, sportowcy, aktorzy i politycy. Wśród gości balu mają szansę znaleźć się także "zwykli obywatele", szczęśliwcy, którym uda się zdobyć jedno z ośmiu zaproszeń. Każde takie zaproszenie, to inne miejsce, w którym można je wygrać (biblioteka, radio, Galeria Krakowska) inni bohaterowie i inna opowieść. Dla jednych bohaterów Bal Ducha Gór może okazać się balem ostatniej szansy, dla innych balem szansy nowej i niespodziewanej. Dla jednych stanie się końcem dla innych wspaniałym początkiem. Jak to w życiu.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło

Z opowiadaniami tak jak z książkami bywa tak, że jedne są ciekawsze bardziej, inne trochę mniej. Tak było także w przypadku tego tomu. Niektóre historie po prostu przeczytałam inne totalnie mnie urzekły i zachwyciły. Największe wrażenie zrobiło na mnie opowiadanie Karoliny Wilczyńskiej o pewnym staruszku i nastolatce. To chyba historia najbardziej w klimacie świątecznych cudów i pięknie powiązana ze Śnieżką :) Mimo krótkiej formy bardzo zżyłam się z bohaterami tego opowiadania i żałowałam, że ta historia trwała tak krótko.

Miłość z widokiem na Śnieżkę to jak wspomniałam osiem dość różnorodnych opowiadań ale składających się w spójną całość. Wszystkie historie wydają się być lekkie, odprężające, podnoszące na duchu, dość proste w przekazie jednak również nie zabraknie w nich emocji czy powodów do refleksji a to dla mnie istotny element szczególnie tych przedświątecznych lektur.

Ja cudownie spędziłam z tą książką czas, czytając opowiadania pomiędzy innymi książkami. Nie lubię poznawać zbyt wielu historii jednocześnie więc delektowałam się tą książką przez kilka wieczorów.

Podsumowanie

Gorąco polecam Waszej uwadze ten zimowy, piękny i niezwykle klimatyczny tom opowiadań. Szczególnie teraz w przedświątecznej gonitwie opowiadania to doskonały wybór. A że w tym roku motyw przewodni dotyczy Sylwestra, jest to również idealny pomysł na prezent i czas poświąteczny. Mi czytanie tej książki sprawiło bardzo dużo przyjemności. Polecam.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Od kiedy pierwszy raz pojawiłam się na Targach Książki w Krakowie tradycją stało się już, że przywożę stamtąd zbiór opowiadań świątecznych. Zachwycałam się Cichą 5, Siedmioma życzeniami oraz Księgarenką przy ulicy Wiśniowej. I choć gdzieś umknęło mi Zakochane Zakopane, co planuję nadrobić, z tegorocznych Targów przywiozłam kolejny, najnowszy zbiór Miłość z widokiem na Śnieżkę. Czy po raz kolejny ten tomik potrafił mnie zachwycić?

Wielki sylwestrowy bal stał się wiadomością, która pochłonęła całą Polskę. Oto 31 grudnia w Hotelu Pod Skałą w Karpaczu odbędzie się impreza, na którą chcieliby się dostać wszyscy. A będą tam ludzie bardzo różni - sportowcy, pisarze, wielkie i znane nazwiska. Ale pojawi się tam również kilka osób nikomu nieznanych, oto osiem zaproszeń powędrowało w Polskę, żeby poszukać szczęśliwców, którym będzie dane dostać się na wspomnianą imprezę. Kogo znajdą? I jakie historie kryją się za tymi ludźmi?

Po raz kolejny sięgnęłam po zbiór opowiadań który został wydany na święta, choć tym razem to nie Wigilia jest punktem wspólnym, a Sylwester, podczas którego odbędzie się Wielki Bal. Kolejne nazwiska autorek i autorów, stworzyły osiem historii, które przybliżają pewne osoby i historie. Punktem wspólnym tych opowieści jest nie tylko zaproszenie na Bal, nie tylko wyjazd do Karpacza, ale przede wszystkim miłość. Uczucie przybiera bardzo różne odcienie, w zależności od osób, o których czytamy.

Osobiście zachwyciłam się historią spod pióra Karoliny Wilczyńskiej. Opowieść o starszym panu i pewnej nastolatce, których losy splotły się niespodziewanie, ale dla obojga to drugie stało się bardzo ważną osobą. Piękna historia o miłości, poświęceniu, odwadze i ucieczce.

Oczarował mnie również Tomasz Kieres historią, która dzieje się w przedziale pociągu. Spotkanie dwojga obcych ludzi, początkowo nie zapowiada nic dobrego, jednak kilkugodzinna podróż zmienia ich relacje, daje nadzieję na nową historię, która połączy tych dwoje. Muszę przyznać, że styl pisarza i sposób w jaki poprowadził akcję mocno do mnie przemówił.

Warto zwrócić też uwagę na historię Ilony Ciepał-Jaranowskiej. Niezbyt długą, a jednocześnie mocną opowieść o utracie nadziei, zwątpieniu i trudnościach, a jednocześnie o tym, że nie można się załamywać, a życie nie raz potrafi zachwycić i pokazać, że jeszcze z nami nie skończyło.

Zresztą każde z opowiadań jest ciekawe i warte uwagi. Każdy z pisarzy stworzył historię, która charakteryzuje się ich charakterystycznym piórem i postaciami, których nie da się nie lubić.

Miłość z widokiem na Śnieżkę to zbiór opowiadań zimowych, który trzyma wysoki poziom i podtrzymuje kilkuletnią tradycję zapoczątkowaną przez wydawnictwo Filia. Można tu spotkać swoich ulubionych pisarzy, ale również poznać nowe nazwiska, które bardzo dobrze rokują w literackim świecie.

Ocena: 4+/6
©Książkowe Wyliczanki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć