ebook Toksyczni
3.47 / 5.00 (liczba ocen: 142) Ilość stron (szacowana): 384

Toksyczni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.78
Audiobook - najniższa cena: 30.41
wciąż za drogo?
34.40 złpremium: 22.19 zł Lub 22.19 zł
27.74 zł Lub 24.97 zł
29.59 zł Lub 26.63 zł
36.99 zł
36.99 zł
24.78 zł
29.57 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Młody gangster. Emerytowany glina. Teczki, które wstrząsną Polską. Poznajcie Sebę, lokalnego wrocławskiego gangstera. Płotkę. Drobne haracze, handel prochami, wyrównywanie rachunków przy pomocy pięści to jego codzienność. Seba nie miał większych zmartwień dopóki, szef nie zabrał go jako ochronę podczas tajemniczej transakcji. Wtedy wszystko się skomplikowało…

„Zbyt wiele spraw nakładało się na siebie, właśnie tu, w miejscu, w którym od dziesięcioleci nie działo się nic niezwykłego. To nie mógł być przypadek. Janek nie łączył w tej chwili tych spraw, nie miał do tego podstaw, ale mimowolnie czuł, że wszystko jest systemem naczyń połączonych. Trzy trupy niecały kilometr od miejsca, w którym prokurator Wilczyński schował coś bardzo ważnego” – fragment powieści

Prokurator Wilczyński tuż przed śmiercią wymusza na zaprzyjaźnionym emerytowanym glinie, Nowickim, zniszczenie pewnych dokumentów. Sejf jednak okazuje się pusty, a z pobliskiego jeziora policja właśnie wyłowiła samochód. Ze zwłokami w bagażniku…
Porywający i wstrząsający kryminał o gangsterskich porachunkach oraz skorumpowanej policji. W kręgu toksycznych nikt nie może czuć się bezpiecznie. Czy odważysz się spotkać z nimi oko w oko?

Toksyczni od Tomasz Duszyński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Toksyczni to moje pierwsze spotkanie z piórem Tomasza Duszyńskiego. Słyszałam jednak wiele dobrego o twórczości tego autora, szczególnie o książce Glatz. Dlatego też z ogromną ciekawością sięgnęłam po jego najnowszą powieść. Jak wiecie, uwielbiam poznawać się z nowymi twórcami, szczególnie tymi polskimi. Nie spodziewałam się jednak, że to spotkanie będzie dla mnie tak bardzo udane. Za chwilę opowiem Wam o tym więcej.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Młody gangster
Emerytowany glina
Teczki, które wstrząsną Polską


Seba, drobny wrocławski gangster specjalizujący się drobnymi haraczami, handlem narkotykami i bójkami dostaje zlecenie ochrony podczas tajemniczej transakcji.
Tymczasem prokurator Wilczyński tuż przed swoją śmiercią powierza zaprzyjaźnionemu glinie zniszczenie tajnych dokumentów, które ukrywał. Gdy Nowicki próbuje wywiązać się z powierzonego mu zadania, sejf okazuje się być pusty. Na domiar złego z pobliskiego jeziora zostaje wyłowiony samochód ze zwłokami w bagażniku.
Jan Nowicki przeczuwa, że obie te sprawy mogą być ze sobą połączone.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło a co jednak trochę mniej

Powiem Wam, że już dawno nie czytałam tak dobrego, typowo polskiego kryminału. Nie jest on może idealny, jednak mi bardzo przypadł do gustu. Niemal od pierwszej strony autorowi udało się wciągnąć mnie w sieć intryg, które rozplanował. Bardzo spodobał mi się także zabieg z podzieleniem narracji pomiędzy bohaterów. Mam poczucie, że wtedy powieści nabierają dodatkowego dynamizmu a czytelnik ma szansę dowiedzieć się trochę więcej, gdy patrzy z różnych punktów widzenia. Na plus zapisuję również sylwetki bohaterów, choć mam poczucie, że można było trochę je podrasować, jednak mi i tak wydały się ciekawe.

Moją uwagę zwrócił też styl pisarski Tomasza Duszyńskiego. Trochę kanciasty i chłodny, co moim zdaniem dodatkowo budowało klimat tej powieści i co nadało jej mocniejszego męskiego charakteru. Jak to bywa w takich powieściach, jedne wątki zaciekawiły mnie bardziej (jak na przykład sprawa samych teczek) inne mniej ale i tak całość czytało mi się bardzo dobrze. Moim zdaniem "Toksyczni" to naprawdę ciekawa pozycja z intrygującymi współczesnym realiami i zajmującą choć trochę przewidywalną fabułą.

Reasumując powieść Tomasz Duszyńskiego to solidna i brudna historia, która mocno przypadła mi do gustu i którą pomimo kilku mankamentów czytało mi się naprawdę dobrze, szczególnie od momentu gdy poszczególne elementy układanki zaczynały do siebie pasować.

Czy polecam?

tak!

Toksyczni to powieść po którą spokojnie mogą sięgnąć czytelnicy lubiący polski kryminał gangsterski. Ja znalazłam w tej książce wszystko to, czego od niej oczekiwałam, choć może w innych proporcjach niż początkowo zakładałam. Niemniej z ogromna ciekawością spotkam się ponownie z twórczością Tomasza Duszyńskiego. Wam tymczasem polecam mieć na uwadze powieść Toksyczni. Moim zdaniem to idealna lektura na zimowo deszczowe wieczory pod kocem.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć