ebook Nie kochaj mnie
4 / 5.00 (liczba ocen: 1053) Ilość stron (szacowana): 448

Nie kochaj mnie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.66
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
25.66 zł Lub 23.09 zł
32.00 zł
32.00 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
25.76 zł
26.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Pierwszy tom miłosnej trylogii o starciu bogów i tytanów na Ziemi. „Iskra bogów” to Percy Jackson dla dziewczyn – zderzenie współczesności i mitologii, od którego nie sposób się oderwać!

Nastoletnia Jess marzy o tym, by wreszcie odpocząć w wakacje. Na górskim obozie spotyka jednak Caydena, chłopaka o szmaragdowych oczach, któremu udaje się ją zauroczyć. Problem w tym, że Cayden to... tytan Prometeusz, któremu Zeus w każdym stuleciu pozwala stanąć do walki o śmiertelność. Czy Cayden odniesie zwycięstwo? I czy Jess zdoła ocalić swoje serce?

O e-booku Nie kochaj mnie blogerzy napisali: 

Udany początek cyklu literackiego, boski, niezwykle wciągający i pełen pomysłów. Fantastycznie lekko czyta się tę powieść. - Paulina Kaleta - Reading My Love

Nie kochaj mnie od Marah Woolf możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Na początku byłam sceptycznie nastawiona, gdyż uwielbiam mitologię grecką i historie o niej zawsze były w stanie mnie inspirować. I bałam się, że książka może sobie nie poradzić. Jednak już na wstępie mogę Was uspokoić, że fantastycznie lekko czyta się tę powieść.

Jess jest nastolatką, która potrzebuje odrobiny pewności siebie. Ponadto boi się prawie wszystkiego, co wygląda przerażająco lub normalnie, a jednak ta postać ma ukrytą siłę. Poza tym Jess ma powiązania z bogami, które bardzo mi się podobały. Jedynym problemem z Jess jest Cayden, który powoduje u niej szybsze bicie serca. Cayden jest bogiem i wręcz ta boskość cały czas od niego promieniuje. Jednak nie zawsze wydaje się tak mądry, jak można by sobie wyobrazić. zbuntowany, bardzo często stara się postawić na swoim. Jego działania, choć częściowo zrozumiałe, zawsze pozostawiały mały znak zapytania.

Poza kilkoma wyjątkami, postacie drugoplanowe były ciekawie wyrzeźbione. Robyn jest najlepszą przyjaciółką Jess, która również jedzie na obóz letni. Wcześnie zadałam sobie pytanie, jak te dwie osoby do siebie pasują, skoro są tak różne. Jess ma również bardzo dobrego przyjaciela, Josha. Kiedy nie jest zajęty dziewczynami, wie, jak się nią zaopiekować. W opowieści jest o wiele więcej postaci, oczywiście także kilku bogów, w tym sam Zeus oraz Hera. Moje serce skradł jednak Apollo.

Połowa książki jest spokojniejsza i można się spodziewać, że coś się wydarzy. Mimo to nie nudzi się, bo zawsze jest ciekawy wgląd w świat bogów. Mam na myśli małe fragmenty pisane z punktu widzenia Hermesa. Te przerywniki są genialne, pełne sarkazmu i dobrego humoru.

Jeśli chodzi o historię miłosną, sprawy toczą się w tę iz powrotem, usiane nieco dramatycznymi sytuacjami i zazdrością. Zakończenie wprawia czytelnika w niezadowolenie i jeszcze bardziej zaciekawia kolejny tom. Mam nadzieję, że mistyczny świat zostanie znacznie bliżej oświetlony i odegra większą rolę obok romantycznej fabuły. Poza tym bardzo podobał mi się pierwszy tom tej boskiej historii.

Udany początek, boski, niezwykle wciągający i pełen pomysłów. Żałuję tylko, że okładka tej książki tak wyglada. Oryginalna jest przepiękna, ze złoceniami, skrzydłami. Po prostu boska i obłędna. Ale nie można przecież mieć wszystkiego. W każdym razie lektura bardzo mi się podobała i już się nie mogę doczekać kolejnego tomu.

Ocena: 5+/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć