ebook Kiedy wybuchnie wojna?: 1938: Studium kryzysu
4.31 / 5.00 (liczba ocen: 149)

Kiedy wybuchnie wojna?: 1938: Studium kryzysu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.90
Audiobook - najniższa cena: 39.90
wciąż za drogo?
39.62 złpremium: 25.56 zł Lub 25.56 zł
29.90 zł
39.92 zł Lub 35.93 zł
49.90 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
35.74 zł
36.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Brudne intrygi polityczne, wielkie spektakle propagandowe, zawiła walka wywiadów i perfidne kampanie prowadzone na łamach prasy. To książka o kulisach uprawiania polityki. Autor przedstawia w niej modelowy przypadek sytuacji, gdy w imię ratowania pokoju Europa uczyniła milowy krok w kierunku katastrofalnej wojny.

„Horoskop dla Europy sporządzony przez znanego francuskiego astrologa Maurice’a Privata, który ukazał się w sylwestrowym wydaniu największego czechosłowackiego dziennika, brzmiał niezbyt krzepiąco: w nowym roku stary kontynent czekają głównie niebezpieczne wstrząsy, niepokoje i konflikty. W Niemczech już w marcu należy się spodziewać przewrotu pałacowego; Hitler popadnie w obłęd, ociemnieje (jak przydarzyło mu się już w 1918 roku) i zostanie odizolowany od świata w swoim alpejskim gnieździe. Władzę w Rzeszy spróbuje przejąć Göring, ale zostanie przechytrzony przez demonicznego Goebbelsa, perfekcyjnie manipulującego nastrojami mas. Zamęt i rozlew krwi czekają również Włochy. Duce poważnie zachoruje i przejdzie duchową przemianę, zwracając się ku mistycyzmowi; reżim faszystowski przetrwa jednak, skonsolidowany przez bliżej jeszcze nieznaną, wybitną postać. W Austrii naziści po raz kolejny pokuszą się bezskutecznie o zamach stanu. W Wielkiej Brytanii pod wpływem niepowodzeń na arenie międzynarodowej upadnie konserwatywny rząd Neville’a Chamberlaina. Francja pogrąży się w odmętach afer finansowych oraz konfliktów społecznych i politycznych, czemu towarzyszyć będą wielkie katastrofy kolejowe i lotnicze; do władzy dojdzie dzięki temu Pierre Laval. Związek Radziecki, nadal wstrząsany wielkimi czystkami, wplącze się na dodatek w długotrwałą, wyczerpującą wojnę z Japonią. Polskę czeka konflikt z Niemcami o Gdańsk i poważna choroba marszałka Śmigłego-Rydza. Gwiazdy nie wróżyły również najwidoczniej niczego dobrego Czechosłowacji, bo gazeta stwierdzała enigmatycznie, że gdyby wierzyć horoskopowi Privata bez zastrzeżeń, lepiej byłoby w ogóle do niego nie zaglądać” – fragment książki

Kiedy wybuchnie wojna?: 1938: Studium kryzysu od Piotr M. Majewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Oto cała prawda o światowej polityce! Wstyd i hańba, które nikomu nie dały do myślenia! Fakt, że tak było, powinien zmrozić krew w żyłach. Dlaczego? Bo ani dziś, ani jutro nie będzie inaczej! Czechosłowacja grała pięknie, jednak była skazana na klęskę. Ta książka uświadamia, że mówiąc "Historia kołem się toczy", powinniśmy z lękiem odpukać w niemalowane.Ocena: 5+/6
©Opowiedziane.pl
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    To jest książka tak bardzo dobrze pomyślana, że gdyby wszystkie lektury historyczne były tak napisane, to jakakolwiek beletrystyka nie miałaby racji bytu. "Studium kryzysu" ma wszystko, co trzeba: pełnokrwistych bohaterów, wartką akcję i napięcie. Można zapomnieć, że to nie jest powieść szpiegowska, tylko książka historyczna.

Warto zerknąć