ebook Czterdzieści plus
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 118) Ilość stron (szacowana): 288

Czterdzieści plus
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 21.84
wciąż za drogo?
26.04 złpremium: 14.00 zł Lub 14.00 zł
21.84 zł Lub 19.66 zł
28.00 zł
28.00 zł
28.00 zł Lub 25.20 zł
21.77 zł
21.78 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dalsze losy bohaterek znanych z powieści „Czterdzieści minus”. Sprawdź, jak zmieniło się życie czterech przyjaciółek od ostatniego spotkania...

Czterem przyjaciółkom znanym z „Czterdzieści minus” przybyło kilka lat, dwoje dzieci i jeden pies. Czy to pora na nudną stabilizację? W żadnym razie! Prawdziwe życie dopiero się zaczyna, a Magda, Anita, Karolina i Aśka są przecież specjalistkami od kłopotów. W „Czterdzieści plus” zamiast nudy czeka nas ucieczka do Londynu, pojednanie z trudną przeszłością, nieoczekiwana przeprowadzka i nadzieja na prawdziwą miłość. Poleje się dużo wina i jeszcze więcej łez, ale będzie można się także szczerze pośmiać.

Czterdzieści plus od Katarzyna Kostołowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nie zamierzam zadowalać wszystkich wkoło. Ja chcę zadowalać samą siebie, bo dla siebie to ja jestem najważniejsza.
W ubiegłym roku miałam przyjemność przeczytać książkę Katarzyny Kostołowskiej Czterdzieści minus, o której pisałam tutaj

Nie jestem przekonana do kontynuacji, bo sami doskonale wiecie, że różnie to bywa. Jedne są genialne, a jeszcze inne nie powinny ujrzeć światła dziennego. Czterdzieści minus mnie zachwyciło, bawiłam się doskonale i oceniłam wysoko tym bardziej, że było to debiut Pani Katarzyny. Z pewną nieśmiałości sięgnęłam po Czterdzieści plus, ale po paru pierwszych stronach wiedziałam, że to strzał w dziesiątkę.

Tak wydawnictwo zachęca nas do sięgnięcia po lekturę:

Czterem przyjaciółkom znanym z Czterdzieści minus przybyło kilka lat, dwoje dzieci i jeden pies. Czy to pora na nudną stabilizację? W żadnym razie! Prawdziwe życie dopiero się zaczyna, a Magda, Anita, Karolina i Aśka są przecież specjalistkami od kłopotów. W Czterdzieści plus zamiast nudy czeka nas ucieczka do Londynu, pojednanie z trudną przeszłością, nieoczekiwana przeprowadzka i nadzieja na prawdziwą miłość. Poleje się dużo wina i jeszcze więcej łez, ale będzie można się także szczerze pośmiać.

Czy życie po czterdziestce musi być nudne? Od Czterdzieści minus minęło sześć lat i w życiu naszych bohaterek bardzo dużo się pozmieniało. Jedno jednak pozostało niezmienne, a mianowicie przyjaźń między Magdą, Anitą, Karoliną i Aśką. Jedna za drugą wskoczyłaby w ogień i każdą ważną decyzję omawiają za pomocą komunikatora internetowego, bo jedna z nich wyprowadziła się z ich ukochanego Wrocławia. Aśka, która nigdy nie chciała mieć dzieci została matką dwójki urwisów, Joanna wyjechała do Londynu, Magda prowadzi Czekoladziarnię i układa sobie życie z nowym partnerem, a Karolina niezmiennie poszukuje miłości. Czy nasze bohaterki spełnia swoje marzenia, bo przecież każdy o czymś marzy? Czy sprawy przybiorą taki obrót o jakim marzyły. Sięgnijcie koniecznie po Czterdzieści plus, bo to genialna kontynuacja Czterdzieści minus.

Kolejna książka, która czyta się sama, a już najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, że zrobiłam sobie dzisiaj pobudkę o 3 nad ranem tylko po to, aby poznać zakończenie. Wiedziałam, że dzisiaj mam zabiegany dzień i będzie kiepsko z czasem na lekturę, a przecież musiałam koniecznie przeczytać co autorka zgotowała naszym bohaterkom.

Magda, Aśka, Anita i Karolina to dziewczyny, z którymi chciałoby się przegadać całą noc ( koniecznie przy lampce wina) . To dziewczyny, z którymi spotkanie było czystą przyjemnością. I chociaż są zupełnie inne, każda ma swoje problemy, te wyimaginowane i te prawdziwe, to nie sposób ich nie lubić. Polubiłam wszystkie razem i każdą z osobna, a już Aśka z Napompowaną Dziunią przebiła wszystko. Chcecie wiedzieć kim jest Napompowana Poznajcie ją koniecznie.

I chociaż bawiłam się przy książce świetnie to nie sposób nie zwrócić uwagi na trudne problemy, które autorka przemyciła w treści: bezdzietność, trudne macierzyństwo, tolerancja czy relacje damsko - męskie to tylko niektóre z tematów, które Pani Katarzyna poruszyła w Czterdzieści plus.

To książka, która mogłaby się wydarzyć. Wiarygodna i prawdziwa bez nadmuchanych zwrotów akcji, chociaż bez miejsca na nudę. Mnie bardzo odpowiada styl pisania Pani Katarzyny i wiem, że po kolejne jej książki sięgnę bez wahania.

Jeśli jeszcze nie znacie książek Katarzyny Kostołowskiej to sięgnijcie po nie koniecznie. Polecam !!!!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Powieści obyczajowe coraz częściej zyskują moje uznanie, choć jedne podobają mi się bardziej, a drugie trochę mniej. Nie tak dawno miałam okazję czytać Czterdzieści minus Katarzyny Kostołowskiej, gdzie poznałam cztery przyjaciółki w bardzo różnych momentach życia. Historia była ciekawa, momentami zaskakująca, a relacje przyjaciółek niezwykle mocne. Teraz przyszła pora na kontynuację i powrót do Wrocławia, gdzie żyją bohaterki o kilka lat starsze.

Różnie toczą się losy bohaterek, niekiedy są pozytywne, czasem jednak zdarzają się sytuacje, które zmuszają bohaterki do rezygnacji z ich marzeń, jak w życiu. Tym razem autorka osadziła akcję nie tylko we Wrocławiu, ale również w Londynie, dokąd wyjechała Aśka. Kobieta zmaga się ze swoimi demonami, a wyjazd ze znajomego miasta ma jej pomóc się z nimi uporać. Czy tak jest w rzeczywistości, to już inna historia. Anita spędza czas w domu z dziećmi i jest to dla niej czas straszny. Karola nadal szuka swojej drugiej połówki, choć teraz ma już inne wymagania. Nie lubisz zwierząt? Albo one cię nie akceptują? Żegnaj. Magda nadal nie może pogodzić się z wyborem byłego męża, choć życie zmusza ją do tego coraz bardziej.

Na początku lektury wróciłam do znanych twarzy i kątów. Bohaterkom przybyło kilka lat, ale są to tak samo postrzelone, sympatyczne dziewczyny, które zostawiłam w poprzedniej części. Trochę się u nich zmieniło, przybyło dzieci, przybyło zwierząt, relacje damsko-męskie też czasem są na innym poziomie, a jednak bardzo łatwo z powrotem "wpaść" w to towarzystwo.

Znając bohaterki w tą historię wchodzi się jak w masło. Kolejny rok z życia kobiet, podzielony na cztery pory roku, przyniesie kolejne zmiany w ich życiu. Różnorodność charakterów, spojrzenie na świat, sytuacja rodzinna, sprawiają, że przy lekturze nie można się nudzić. Czytelnik znajdzie w którejś z bohaterek bliską sobie osobę, czy to przez poglądy, czy przez przeżycia, których doświadczają.

Po raz kolejny autorka pokazuje siłę przyjaźni, która trwa ponad wszystko. Dziewczyny spotykają się w każdej wolnej chwili, pomagają sobie w potrzebie, a w ostateczności prowadzą wideo-rozmowy. I są ze sobą szczere a jednocześnie pomocne. To ich więź sprawia, że problemy życiowe nie są aż tak dużym problemem.

Czterdzieści plus to bezpośrednia kontynuacja poprzedniczki. Bohaterki, choć kilka lat starsze, są nadal lekko postrzelonymi kobietami, które choć mają różne spojrzenie na świat, wspierają się wzajemnie w każdej chwili. W tle klimatyczny Wrocław, miasto bardzo pozytywnie pokazane przez autorkę. Bardzo przyjemna powieść obyczajowa, którą szybko i z przyjemnością się czyta.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Książkowe Wyliczanki
Bardzo się ucieszyłam, że autorka napisała kontynuację losów przyjaciółek znanych z pierwszego tomu. Minęło sześć lat od fabuły poprzedniej części i jak to bywa w życiu "troszkę" się pozmieniało. Krótko mówiąc Anita urodziła dwójkę dzieci, Joanna wyjechała do Londynu (świetny wątek taki bardzo na czasie), Magda prowadzi Czekoladziarnie, a ostatnia Karolina....wciąż szuka miłości.
Mimo wielu zawirowań i nawet odległości od siebie kobiety nadal celebrują wspólne spotkania (nawet te przez internet), nadal się wspierają i mogą nawzajem na siebie liczyć. I za ten wątek bardzo dziękuję autorce, bo przez taką książkę pokazała, że nie ważne ile mamy dzieci, lat, zmarszczek - przyjaźń to coś o co warto dbać zawsze!

Wiecie jak to jest z kolejnymi tomami, albo jest całkowity gniot, albo książka trzyma poziom. Tutaj mamy do czynienia z tą drugą sytuacją, bardzo przyjemnie czytało mi się dalsze losy zwariowanych kobiet: Magdy, Anity, Karoli i Aśki. Z nimi na pewno nie da się nudzić, książka napisana w realiach polskich, więc możemy łatwo utożsamiać się z bohaterami. Bardzo podobał mi się temat przyjaźni na odległość, autorka bez skrępowania pisania o tęsknocie Asi za krajem, Wrocławiem i za dawnym życiem...

Nie tak planowała swoje życie, bo nie zakładała, że los może być aż taki złośliwy. Magda twierdziła, że nie ma co narzekać, jeśli ostatecznie ma się zdrowie i ukochanego faceta u boku. Aśka gdzieś w głębi zbolałej duszy się z tym zgadzała, ale zaraz po zakończeniu rozmowy z przyjaciółką znowu zaczynała się zadręczać wyrzutami.

Idealna obyczajówka dla kobiet przed i po czterdziestce, książka typowo dla relaksu, odprężenia po ciężkim dniu, można się pośmiać, albo zastanawiać nad jakimś problemem... Książka stosunkowo cienka, taka na jeden wieczór pod kocem, czyli idealna na teraz. Taka barwna powieść o miłości i przyjaźni na całe życie napisana lekkim stylem, książka dla każdej z nas.

Jak dla mnie mogłaby autorka napisać kolejny tom przygód naszych przyjaciółek, z przyjemnością przeczytam.

Ocena: 4/6
czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć