ebook Opowiem ci o zbrodni Tom 2
najlepsza cena! w ostatnim roku
E-book - najniższa cena: 15.01
wciąż za drogo?
-56% 15.01 zł
26.81 złpremium: 17.87 zł Lub 17.87 zł
29.79 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
25.92 zł
31.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Najgłośniejsze polskie „pióra kryminalne” i mroczne historie, które wydarzyły się naprawdę. Kontynuacja bardzo dobrze przyjętej książki "Opowiem Ci o zbrodni" towarzyszącej programowi emitowanemu w telewizji Crime+Investigation.

W drugiej odsłonie ponownie pojawiają się najgłośniejsze polskie „pióra kryminalne” i mroczne historie, które wydarzyły się naprawdę. Tym razem siedem opowieści i ośmioro autorów: Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska oraz Katarzyna Puzyńska. Każdy z nich przeanalizował okoliczności towarzyszące przestępstwom i opisał wybraną historię, starając się zrozumieć, co doprowadziło do tragedii. Autorzy zrobili to w charakterystyczny dla siebie sposób, do którego przyzwyczaili swoich czytelników. Wstęp do książki napisał twórca i prowadzący Magazyn Kryminalny 997 - Michał Fajbusiewicz.

Igor Brejdygant i zagadkowa śmierć młodego żeglarza. Czy to mogło byćsamobójstwo? Wojciech Chmielarz, ślepa miłość i zabójca z portalu randkowego. Max Czornyj i bestialskie czyny mordercy-zoofila. Marta Guzowska i historia dwóch nastolatek: jedna chce umrzeć, druga – zabić. Małgorzata i Michał Kuźmińscy o satanistach. Joanna Opiat-Bojarska o porwaniu zakończonym zabójstwem oraz Katarzyna Puzyńska o czterech zbrodniach, których podłożem była chora namiętność.

Autorzy rozmawiali z dochodzeniowcami, profilerami, psychologami, kryminologami, seksuologami. Analizowali akta spraw. Musieli wejść w nowe role: narratorów przedstawiających kulisy śledztwa i rozmawiających z ekspertami, których udział okazuje się niezwykle ważny dla przebiegu opowieści, a zarazem gospodarzy telewizyjnego studia. Ta próba powiodła się znakomicie.

Jak można było nie zauważyć przyczajonego zła? Można było, bo zbrodnia – jak pisze Chmielarz: – „To cały proces. Skomplikowana operacja, która została doprowadzona do perfekcji w wyniku toczących sięmiliony lat procesów ewolucji. To pojedynek między łowcą a ofiarą. Pojedynek, który właśnie się rozpoczyna, chociaż osoba, na którą polujesz, jeszcze o tym nie wie”.

Opowiem ci o zbrodni Tom 2 od Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Michał Fajbusiewicz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Marta Guzowska, Michał Kuźmiński, Joanna Opiat-Bojarska, Katarzyna Puzyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Opowiem Ci o zbrodni 2 to kontynuacja niezwykle ciekawego i entuzjastycznie przyjętego projektu literackiego towarzyszącego programowi emitowanemu w telewizji Crime+Invesrigation Polsat pod tym samym tytułem. Po sukcesie pierwszego tomu czołowi polscy pisarze kryminalni po raz kolejny weszli w role narratorów oraz prowadzących program telewizyjny i przedstawili czytelnikom oraz widzom sprawy, które w swoim czasie wstrząsnęły Polską.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka

Książka Opowiem Ci o zbrodni 2 to zbiór siedmiu opowiadań opartych na autentycznych sprawach kryminalnych sprzed lat.

Igor Brejdygant opowiada czytelnikom o zagadkowej śmierci młodego żeglarza z Trójmiasta. Wojciech Chmielarz pisze o zabójstwie dwudziestoośmioletniej dziewczyny, która ślepo zakochała się w mężczyźnie z portalu randkowego. Max Czornyj przedstawia sprawę mordercy, który brutalnie pozbawił życia cztery kobiety. Marta Guzowska opisuje historie dwóch zafascynowanych śmiercią nastolatek. Małgorzata i Michał Kuźmińscy wybrali temat satanistycznej mszy, która zakończyła się tragedią. Joanna Opiat-Bojarska przedstawia sprawę porwania, które zakończyło się zabójstwem. Katarzyna Puzyńska natomiast obrazuje sprawę zabójstw księdza, biznesmena i jego córki oraz zamożnego wielbiciela tańca.

Autorzy opowiadań ukazują morderców i ich ofiary w fabularny, powieściowy sposób. W trakcie rozmów z dochodzeniowcami, profilerami oraz psychologami podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na pytania o to, co doprowadziło do tych tragicznych wydarzeń. Wyniki ich rozważań poznamy dzięki projektowi Opowiem Ci o zbrodni oraz Opowiem Ci o zbrodni 2.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło

Ta książka, to moje pierwsze spotkanie z tym projektem. Przyznam Wam, że nie spodziewałam się, że aż tak mocno zderzę się z przedstawianymi historiami. I żeby nie było. Naprawdę bardzo starannie wybieram książki, po które sięgam, szczególnie jeżeli wiem, że będę musiała je zrecenzować. Niemniej jednak ładunek emocjonalny, który towarzyszył opisywanym zbrodniom był ogromny. U jednych autorów co prawda był on większy u innych mniejszy, jednak każdy na dość wysokim poziomie. Pewnym jest też, że wszystkie opowiadania głęboko zapadną w pamięci czytelnika a i jest sporo momentów, które dosłownie zmrożą krew w żyłach. Po raz kolejny sprawdza się także określenie, że rzeczywistość bywa bardziej skomplikowana niż fikcja a zrozumienie natury zła mimo wielu konsultacji ze specjalistami niezwykle trudne i skomplikowane.

Dość mocno zaskoczyła mnie różnorodność zarówno pomysłów na te opowiadania, stylu przedstawienia spraw jak sposobu na podjęcie próby zgłębienia prawdy ale także stylistycznego poziomu tych opowiadań. Każdy z autorów opowiadań jest mi znany. Każdego cenię ogromnie za ich dorobek pisarski a mimo to w tym zestawieniu miałam wrażenie, że różnice i indywidualności mistrzów kryminalnych piór są jeszcze bardziej wyraźne, co wydaje mi się ogromną wręcz zaletą tej antologii i było dla mnie ciekawym doświadczeniem czytelniczym.

Komu polecam

Zbiór Opowiem Ci o zbrodni 2 podobnie jak jej pierwszą część polecam fanom kryminałów oraz literatury faktu opartych na zbrodniach. Tak czy inaczej, zdecydowanie jest to publikacja dla tych o mocniejszych nerwach.

Podsumowanie

Zastanawiałam się nad tym, które z opowiadań okazało się najsłabszym ogniwem a które szczególnie wyróżniło się jako to najbardziej godne polecenia, szczególnie że jak już Wam wcześniej zaznaczyłam są one wyjątkowo różne. Nie będę jednak tego robić, bo czym się dłużej nad tym zastanawiam, tym trudnej mi to określić. Pewne natomiast jest to, że każde z nich mocno daje do myślenia i każde jest warte by je przeczytać. Wiele z nich może też poważnie wstrząsnąć czytelnikiem. Sięgacie po tę książkę więc na własne ryzyko. Ja polecam.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć