ebook Pościg
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 16040)

Pościg
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.64
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
24.64 zł Lub 22.18 zł
28.80 zł Lub 25.92 zł
32.00 zł
32.00 zł
-11% 24.00 zł
24.62 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pełna namiętności opowieść o dwojgu młodych ludzi, którzy odkrywają, że choć wzajemnie doprowadzają się do szału, nie mogą bez siebie żyć…

Summer to dziewczyna z wyższych sfer, pozornie pochłonięta wyłącznie zakupami i wyglądem. Fitz jest hokeistą, który realizuje swoje marzenia dzięki graniu w drużynie uniwersyteckiej, co zapewnia mu opłacenie upragnionych studiów. To seksowny i ponury facet, którego tatuaże i sposób bycia zupełnie nie pasują do Summer. Jednak obydwoje czują do siebie ogromny pociąg. Wszystko wydaje się iść ku dobremu, jednak kilka nieuważnych słów Fitza sprawia, że urażona Summer odsuwa się od niego, by zacząć flirtować z jego kolegą z drużyny. Jednak obydwoje nie mogą o sobie zapomnieć, zwłaszcza że widzą się codziennie, gdyż zostają współlokatorami. Dzięki temu Fitz poznaje bliżej dziewczynę i radykalnie zmienia o niej zdanie…

„W tej opowieści o życiu na campusie chodzi o wiele więcej, niż tylko o hokeistów, pożary w domach studenckich stowarzyszeń, mrocznych profesorów, bójki w barach i domówki. Summer i Fitzy pracują nad tym, by zrozumieć, że tak naprawdę wkurza ich życie bez drugiej osoby u boku i właśnie tej historii chcemy wysłuchać”. - Hypable.com

 

Pościg od Elle Kennedy możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pościg otwiera nową serię Elle Kenedy Briar U, która jest kontynuacją serii Off-Campus.

Summer to młodsza siostra Deana, znanego nam już z książki "Podbój". Wprowadza ona się do domu, w którym mieszkał jej brat, a teraz w posiadanie objęło go nowe pokolenie hokeistów z Briar. Hunter, Hollis i Fitz nie ustępują w ilości testosteronu poprzednim lokatorom i dziewczyna będzie zmuszona radzić sobie w tym męskim towarzystwie. Najgorsze w tym jednak jest to, że czuje ona coś do jednego z nich, na nią zaś zagiął parol drugi.

Książki Kennedy to nie są grzeczne powieści obyczajowe. Sportowcy w uniwersyteckim miasteczku dużo imprezują, nie stronią od alkoholu, a nawet narkotyków. Seks jest dla nich niezobowiązującą rozrywką, a poważny związek czymś co kiedyś, może za lata świetlne im się przydarzy. Fritz nie do końca pasuje do tego schematu. Jest zamknięty w sobie, jego ulubioną rozrywką są gry komputerowe, a podrywanie panienek to na prawdę nie jego bajka. W towarzystwie pełnej energii, przyjacielskiej Summer czuje się bardzo niekomfortowo, zwłaszcza że dziewczyna nie kryje swojej sympatii do niego.

Jak na powieści Kennedy bohaterowie zachowywać będą się w Pościgu bardzo powściągliwie. Do pierwszego pocałunku zostaną wręcz zmuszeni. Nie przeszkodzi to jednak, że między nimi będzie iskrzyć bardzo jasno. A gdy już się do siebie zbliżą, będzie jak zwykle gorąco.

Fitz zaliczy kilka momentów, w których można byłoby go udusić. Jednak po przedstawieniu okoliczności łagodzących okaże się wspaniałym facetem, dla którego warto będzie trochę pocierpieć.

U Kennedy uwielbiam przede wszystkich bohaterów. Choć sceneria kolejnych książek nie ulega zmianie, każda jest zupełnie inna właśnie dzięki wspaniałej kreacji postaci. Wcale nie mamy wrażenia, że czytamy znów książkę o tym samym. Jedyną cechą wspólną chłopców z Briar jest to, że są bardzo przystojni. Pozostałe ich zalety są tak dla nich indywidualne, że zakochujemy się w każdym z osobna dla niego samego, a nie dlatego że wpisuje się w schemat super mięśniaka.

Gorąco polecam zarówno Pościg jak i wszystkie inne powieści autorki. Bardzo je lubię i z utęsknieniem wyglądam kolejnych pozycji.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Szczypta Kasi
Główną bohaterką jest Summer, śliczna blondynka o równie ślicznych, zielonych oczach. Zdecydowanie potrafi zawrócić wielu chłopakom w głowach. Dziewczyna cierpi na jedną z odmian ADHD, przez co często pakuje się w kłopoty. Niestety, kiedy niektóre występki uchodzą jej na sucho, słyszy, że zawdzięcza to swojej urodzie.

Może i ta bohaterka bywa denerwująca, upierdliwa jak mucha i chwilami infantylna, ale nawet ją polubiłam. Nie dałam się wciągnąć w to szufladkowanie jej, a było to widoczne na prawie każdym kroku. Uważam, że Summer jest naprawdę miłą i ciepłą postacią, która zdecydowanie może przypaść do gustu wielu czytelnikom.

Po drugiej stronie mamy Fitza, a raczej Collina Fitzgeralda, czyli jednego z hokeistów. Z wyglądu może i się za bardzo nie wyróżnia, ponieważ jest tak samo umięśniony i wysoki, jak pozostali członkowie. Jednak ma on jeszcze jedną pasję, której oddaje się z równie wielkim zaangażowaniem. Jest nią programowanie oraz tworzenie gier, w czym chłopak jest naprawdę świetny.

Tutaj Elle Kennedy po raz kolejny złamała ten schemat, dotyczący sportowców. Fitz nie dość, że nie jest tylko napakowanym głupkiem, to na dodatek w pewnym stopniu jest introwertykiem. Nie przepada za wielkim tłumem, a najlepiej czuje się w domowym zaciszu. Okrutnie cieszę się, że autorka przedstawiła tę postać w taki, a nie inny sposób. Nareszcie mamy coś nowego, moi drodzy!

Pościg był moim pierwszym spotkaniem z twórczością Elle Kennedy. Wcześniej słyszałam bardzo wiele o Układzie oraz pozostałych częściach serii, ale jeszcze nie miałam okazji ich przeczytać. Pomijam już to, że Układ czeka na półce...

Bardzo spodobał mi się styl autorki, a także to, w jaki sposób poprowadziła ona tę historię. Przyznaję, że pod koniec miałam po prostu ochotę wyrzucić tę książkę przez okno. W pewnym momencie działo się tyle, że z trudem nadążałam za przebiegiem akcji, ale z perspektywy kilku dni myślę, że nie było to coś aż tak złego. Jeżeli książka dostarcza nam aż tylu emocji, to nic tylko się cieszyć.

Jak już wspominałam wyżej, autorka wykreowała ciekawych bohaterów oraz ciekawą historię, która niszczy cały schemat dotyczący pięknych i młodych dziewczyn oraz sportowców. Zostały tu również poruszone temat choroby ADHD, która wbrew pozorom jest uciążliwa i dla jej posiadacza, molestowania seksualnego, a także szufladkowania ludzi przez wygląd. Powieść ta otworzyła mi oczy na pewne kwestie i za to jestem ogromnie wdzięczna.

Ciekawie został przedstawiony tutaj wątek romansu pomiędzy dwójką głównych bohaterów. Ich zachowanie oraz upór w pewnych momentach doprowadzało mnie do szewskiej pasji, ale było w tym coś uroczego i takiego, co naprawdę chwyta za serce.

Po lekturze Pościgu jeszcze bardziej nie mogę doczekać się przygody z Układem, który mam nadzieję, będzie równie świetny.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć