ebook Zimowy ogród
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 108932)

Zimowy ogród
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.90
Audiobook - najniższa cena: 29.90
wciąż za drogo?
29.61 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
-24% 24.90 zł
27.97 zł
27.97 zł Lub 25.17 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
26.95 zł
26.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wciągający od pierwszej strony Zimowy ogród to powieść niezwykła - epicka historia miłosna i jednocześnie kameralny portret kobiet na życiowych rozdrożach. Działa na wyobraźnię, porusza liryzmem i podnosi na duchu. Długo pozostaje w pamięci. 

Czasem wystarczy otworzyć drzwi do przeszłości matki, aby odnaleźć swoją przyszłość.

Meredith i Nina Whitson są tak różne, jak tylko różne mogą być siostry. Jedna została w domu, zajmuje się dziećmi i rodzinną firmą; druga wyruszyła w świat i została słynną fotoreporterką. Kiedy ukochany ojciec ciężko zachoruje, obie siostry wraz nieakceptującą córek Anyą Whitson znajdą się przy nim. Nawet w tak ciężkich chwilach, matka jest wobec nich zimna i obojętna. Ojciec przed śmiercią wymusza na niej obietnicę: żona ma opowiedzieć córkom bajkę, którą zaczęła wiele lat temu i nigdy nie skończyła. Tym razem ma dokończyć. 

Opowieść, którą usłyszą od matki, okaże się zaskakująca. Jest to historia wielkiej, wieloletniej miłości, która zaczęła się w mroźnym Leningradzie czasów drugiej wojny światowej, a finał znajdzie na współczesnej Alasce. Nina wręcz obsesyjnie chce poznać prawdę i to ona zmusza matkę i siostrę do wyprawy w przeszłość. Na jaw wyjdą sekrety które wstrząsną całą rodziną. 

O e-booku Zimowy ogród blogerzy napisali: 

Zimowy ogród mną wstrząsnął. Czytałam ze ściśniętym gardłem. Kontemplacja tej historii boli, ale jej wartość pod względem pamięci jest nie do przecenienia. - Reading My Love - Paulina Kaleta

Zimowy ogród od Kristin Hannah możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Każdy wybór zmienia drogę, którą się idzie, a bardzo łatwo można pójść w niewłaściwym kierunku.
Życie to radość i smutek, a sztuka polega na tym, by przeżyć jedno i drugie, lecz mocniej trzymać się radości.
Pora przestać tylko odmierzać mijający czas. Trzeba zacząć coś z nim robić.
Nadzieja rzecz krucha, łatwo ją zniszczyć, jeśli się jej zbyt często dotyka.
Czasami prawdę widać dopiero po usunięciu kolorów.
Zimowy ogród mną wstrząsnął. Czytałam ze ściśniętym gardłem. Często mi się zdarza płakać, gdy czytam fikcję inspirowaną faktami historycznymi, dotarłam do punktu, w którym musiałam po prostu odłożyć ja na bok, abym móogla się dobrze wypłakać. Bo to bolało. Kontemplacja tej historii boli, ale jej wartość pod względem pamięci jest nie do przecenienia.

Kiedy myślę o Rosji w kategoriach II wojny światowej, myślę o zimie, która odepchnęła źle wyposażone wojska niemieckie, w konsekwencji odwracając losy wojny. I to wszystko. A jednak istnieje cała historia, która była tłumiona i ukrywana przez dziesięciolecia; historię, w której w Leningradzie, mieście odciętym od reszty świata, gdzie temperatura zimą spadała na około 20 stopni poniżej zera, z głodu zmarło, jak się szacuje, milion ludzi; miasto pełne kobiet, dzieci i starców, powoli umierających z głodu i zamarzających na śmierć, bombardowane co noc przez Niemców.

W tej powieści Krostin Hannah przedstawia nam rozbitą rodzinę. Dwie siostry niemające żadnego związku z matką, która nawet jako dorosła traktuje je z niewytłumaczalnym chłodem. Po śmierci ojca matka rozpada się na kawałeczk i zaczyna zachowywać się chaotycznie. Dopiero gdy niechętnie zaczyna opowiadać córkom historię swojego życia w Leningradzie podczas wojny, pod przykrywką bajki, życie tych trzech kobiet zaczyna się rozjaśniać.

Jest tak wiele powodów, dla których pokochałam tę powieść, a jednym z nich było przedstawienie przeszłości jako bajki. Dla Anyi był to wspaniały sposób na wystawienie się na kontakt z córkami, a element rozszyfrowania dla Meredith i Niny dodał aspekt intrygi do ich życia, który był mile widzianym odwróceniem uwagi od ich smutku i osobistych kłopotów. Bardzo podobała mi się historia współczesna i historyczna. Meredith była postacią, z którą mogłam się całkowicie utożsamić i były chwile, kiedy chciałam po prostu potrząsnąć Niną za jej nieostrożność i niezdolność do patrzenia na rzeczy z perspektywy Meredith.

Oczywiście prawdziwym kręgosłupem tej opowieści jest historia, którą wydobywa na światło dzienne. Ukazuje cierpienie na skalę, której nie sposób sobie wyobrazić: patrzenie, jak dzieci umierają każdego dnia z głodu; horror bycia uwięzionym na zamarzniętym pustkowiu z wojną szalejącą wokół ciebie i nad tobą, ludzie umierają; wiedząc, że jeśli położysz się lub usiądziesz na odpoczynek, twoje ciało wyłączy się z zimna i braku pożywienia, a ty umrzesz, a potem umrą twoje dzieci. II wojna światowa dotknęła tak wielu ludzi w tak wielu miejscach na całym świecie; dokumentowanie horroru w jakikolwiek sposób, w jakimkolwiek kształcie lub formie, jest służbą pamięci, hołdem złożonym tym, którzy przeżyli tyle samo, co tym, którzy nie przeżyli. Podziwiam każdego autora, który pisze historie z tamtych czasów; same badania byłyby wstrząsające. niezachwiana narracja Krostin nie powstrzymuje się; pod pewnymi względami jest jak dziennikarka, przedstawiająca prawdę, w całej jej rozpaczliwej brzydocie.

Zimowy ogród pokazuje zarówno ludzką zdolność do przetrwania, jak i samooskarżania się. To głęboko poruszająca historia, szczególnie dla matki, z najpiękniejszym słodko-gorzkim zakończeniem.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Wojenny Słowik zabrał nas na krańce nieświadomości ludzkiej. Tam gdzie ból, piękno i odwaga zlewa się w jedno.
Trudna do opisania, wypełniająca umysł i duszę Wielka samotność poruszyła wrażliwą strunę młodej dziewczyny, pewnego siebie młodzieńca, czy wreszcie pewnego seniora. Każdy z nich długo nie potrafił przemówić do świata.
Teraz pozostaje coś więcej. Teraz jedynie on, Ona i odległy dźwięk spadających na powieki okrytych mgłą leningradzkich nocy polarnych. To początek i koniec, to być albo nie być i to życie, które miało trwać, choć przecież mogło się skończyć. A także czas w zimowym ogrodzie, które na zawsze cię odmieni.
Więcej, może kiedyś.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Żółta karteczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć