ebook Zimowy ogród
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 108698)

Zimowy ogród
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.02
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
24.02 zł
24.90 zł
27.96 zł Lub 25.16 zł
27.97 zł Lub 25.17 zł
27.33 zł
27.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Wciągający od pierwszej strony Zimowy ogród to powieść niezwykła - epicka historia miłosna i jednocześnie kameralny portret kobiet na życiowych rozdrożach. Działa na wyobraźnię, porusza liryzmem i podnosi na duchu. Długo pozostaje w pamięci. 

Czasem wystarczy otworzyć drzwi do przeszłości matki, aby odnaleźć swoją przyszłość.

Meredith i Nina Whitson są tak różne, jak tylko różne mogą być siostry. Jedna została w domu, zajmuje się dziećmi i rodzinną firmą; druga wyruszyła w świat i została słynną fotoreporterką. Kiedy ukochany ojciec ciężko zachoruje, obie siostry wraz nieakceptującą córek Anyą Whitson znajdą się przy nim. Nawet w tak ciężkich chwilach, matka jest wobec nich zimna i obojętna. Ojciec przed śmiercią wymusza na niej obietnicę: żona ma opowiedzieć córkom bajkę, którą zaczęła wiele lat temu i nigdy nie skończyła. Tym razem ma dokończyć. 

Opowieść, którą usłyszą od matki, okaże się zaskakująca. Jest to historia wielkiej, wieloletniej miłości, która zaczęła się w mroźnym Leningradzie czasów drugiej wojny światowej, a finał znajdzie na współczesnej Alasce. Nina wręcz obsesyjnie chce poznać prawdę i to ona zmusza matkę i siostrę do wyprawy w przeszłość. Na jaw wyjdą sekrety które wstrząsną całą rodziną. 

Zimowy ogród od Kristin Hannah możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Każdy wybór zmienia drogę, którą się idzie, a bardzo łatwo można pójść w niewłaściwym kierunku.
Życie to radość i smutek, a sztuka polega na tym, by przeżyć jedno i drugie, lecz mocniej trzymać się radości.
Pora przestać tylko odmierzać mijający czas. Trzeba zacząć coś z nim robić.
Nadzieja rzecz krucha, łatwo ją zniszczyć, jeśli się jej zbyt często dotyka.
Czasami prawdę widać dopiero po usunięciu kolorów.
Wojenny Słowik zabrał nas na krańce nieświadomości ludzkiej. Tam gdzie ból, piękno i odwaga zlewa się w jedno.
Trudna do opisania, wypełniająca umysł i duszę Wielka samotność poruszyła wrażliwą strunę młodej dziewczyny, pewnego siebie młodzieńca, czy wreszcie pewnego seniora. Każdy z nich długo nie potrafił przemówić do świata.
Teraz pozostaje coś więcej. Teraz jedynie on, Ona i odległy dźwięk spadających na powieki okrytych mgłą leningradzkich nocy polarnych. To początek i koniec, to być albo nie być i to życie, które miało trwać, choć przecież mogło się skończyć. A także czas w zimowym ogrodzie, które na zawsze cię odmieni.
Więcej, może kiedyś.

Ocena: 6/6
©Żółta karteczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć