ebook Nie ma - audiobook
3.69 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 3711)

Nie ma - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 14.90
Audiobook - najniższa cena: 32.37
wciąż za drogo?
32.37 zł
39.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Szanowni Państwo, najważniejszą nagrodę literacką w Polsce – Nagrodę Nike 2019 roku a zarazem Nike Czytelników  za swój doskonały reportaż Nie ma otrzymuje Mariusz Szczygieł!

Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przeszłości. Nie ma pamięci. Nie ma widelców do sera. Nie ma miłości. Nie ma życia. Nie ma fikcji. Nie ma właściwego koloru. Nie ma komisji. Nie ma grobu. Nie ma siostry. Nie ma klamek. Nie ma niebieskich tulipanów. Nie ma nie ma.

W swoim reportażu autor prowadzi rozmowy z ludźmi – przedstawicielami „różnych światów” – możemy zatem spotkać się „u niego” z: czeską poetką, polską księgową, ukraińskim żołnierzem, izraelską pisarką, albańskim malarzem. Jest tam także ojciec Mariusza Szczygła, z którym autora wyrusza w ostatnią podróż do Pragi. Całej pracy przyświeca zaś rada, którą Szczygieł otrzymał w pięknym podarunku od Hanny Krall:

„Wszystko musi mieć swoją formę, swój rytm, panie Mariuszu. Zwłaszcza nieobecność”.

A od samego autora – w jednym z jego wywiadów - możemy dowiedzieć się, że w przypadku Nie ma, mamy do czynienia  nie z reportażami ale bardziej opowiadaniami faktu, opowiadaniami eseizującymi.

Opinie blogerów:

Lektura Nie ma jest kolorowa, wielosmakowa i emocjonująca. Tak duża różnorodność tematów, o zróżnicowanym ładunku emocjonalnym sprawia, że książkę można czytać „z doskoku”, wybierając sobie poszczególne opowiadania/reportaże. Nie ma, to również autor, który komentuje swoje poczynania. Dzięki temu czytając mamy poczucie, że to co trzymamy w rękach jest autentyczne. – Katarzyna Denisiuk – Na czytniku

Nie ma Mariusza Szczygła to książka, której lektura zostawia po sobie trwały ślad. Głęboko porusza, każe spojrzeć uważniej na ludzi i otaczający świat. Pomaga pogodzić się z bezwzględnym upływem czasu, oswoić straty, które dopiero nadejdą, - Marta Pyznar - Cuddle up with a good book

Nie ma - audiobook od Mariusz Szczygieł możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2022. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć