ebook Czechy. Instrukcja obsługi
3.47 / 5.00 (liczba ocen: 57)

Czechy. Instrukcja obsługi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.25
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
23.25 złpremium: 15.00 zł Lub 15.00 zł
-27% 18.25 zł
25.00 zł Lub 22.50 zł
25.00 zł Lub 22.50 zł
18.75 zł
20.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku monachijska oficyna Piper, która między innymi specjalizuje się w przewodnikach, zwróciła się do wybitnego czeskiego pisarza Jiříego Grušy z propozycją napisania przewodnika po Czechach. Ale przewodniki Pipera nie przypominają innych publikacji tego typu – piszą je zawsze znani pisarze i są to bardziej historyczno-literackie eseje o krajach czy miastach niż „użytkowe” bedekery.

Przewodnik Grušy to książka o czeskiej historii (zwłaszcza niedawnej) oraz o czeskich mitach i legendach. Ale także o ciemnych stronach przeszłości tego kraju, o czeskich kompleksach, „trupach w szafie” i zdarzeniach, o których dziś – mimo wolności słowa – mówi się tam raczej niechętnie. W dodatku to książka wspaniałego erudyty i człowieka obdarzonego ogromną wiedzą, napisana ze swadą, z typowo czeskim poczuciem humoru i autoironią, pełna zabawnych gier słów i poetyckich obrazów. A jednocześnie można jeździć po Czechach trzymając ją na kolanach, bo spełnia także niemal wszystkie wymogi typowego przewodnika.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników prozy Hrabala i czytelników "Gotam" Mariusza Szczygła

Tłumaczenie: Andrzej S. Jagodziński.

Czechy. Instrukcja obsługi od Jiří Gruša możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Bardzo wciąga, dobrze oddaje sytuację Czech na przestrzeni wieków.

Warto zerknąć