ebook Coraz większy mrok
4.42 / 5.00 (liczba ocen: 42634)

Coraz większy mrok
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.63
wciąż za drogo?
24.63 zł
29.76 zł Lub 26.78 zł
31.99 zł
24.63 zł
29.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Amerykańska, bestselerowa pisarka w swojej powieści Coraz większy mrok, przygotowało dla czytelnika niezwykle skomplikowaną i emocjonującą historię, z zaskakującym zakończeniem.

Fabuła:

Pisarka Lowen Ashleing przechodzi kryzys w życiu rodzinnym, który zmusza ją do zaprzestania kariery pisarskiej. To oczywiście skutkuje natychmiastowymi problemami finansowymi. Sprawa wydaje się beznadziejna, jednak ślepy los szykuje dla niej idealne rozwiązanie. Ma bowiem szansę na znalezienie zatrudnienia u autorki popularnych thrillerów, Verity Crowford. Ta, na skutek nieszczęśliwego wypadku, została sparaliżowana i nie jest w stanie zakończyć swojej najnowszej książki. Zadanie to zostaje zlecone właśnie Lowen Ashleing. To ogromna szansa na powrót do pracy a zarazem zaistnienie w literackim światku. Przygotowując się do jak najlepszego wykonywania obowiązków, w dokumentach Verity znajduje ukryte dokumenty, które stanowią ogromną tajemnice i zdają się być spisaną spowiedzią bestselerowej pisarki. Lowen, odkrywając sekrety pisarki, wkracza w niebezpieczny świat małżeństwa Crowfordów, w którym obsesja i manipulkacja są na porządku dziennym. Od tej chwili życie Lowen Ashleing znajduje się w śmiertlenym zagrożeniu.

Rekomendacje:

Autorka udowodniła, że nigdy nie należy szufladkować twórców, bo mogą nas oni nie raz zaskoczyć. Doskonale odnalazła się w nowym dla siebie gatunku. Mam ogromną nadzieję, że ta odmiana nie była tylko epizodem w jej karierze twórczej, bo ja z niecierpliwością czekam na kolejny thriller psychologiczny, który jest moim ulubionym gatunkiem literackim, a może na jeszcze zupełnie inną odsłonę twórczości autorki. – Agnieszka Kaniuk – Kocie czytanie

Jeśli lubicie opowieści o miłości, okraszone sporą dawką erotyki oraz zmiksowane z sensacją, to Coraz większy mrok spełni wasze oczekiwania. – Dominika – Domi czyta 

Coraz większy mrok od Colleen Hoover możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2023. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Nie skupiaj się na tym, dlaczego biegniesz. Skup się lepiej na mecie.
Opieka nad własnym ciałem niczym się nie różni od opieki nad dzieckiem. Czasami jest trudno, czasami niewdzięcznie, czasami chcesz się poddać, ale jeśli to zrobisz, za osiemnaście lat będziesz doświadczać konsekwencji tej decyzji.
Żaden człowiek nie wyda się sympatyczny, jeśli pozna się go od środka.
Byłam w szoku, ponieważ śledząc losy Lowen, która przeniosła się do posiadłości małżeństwa, aby przygotować się do pracy, odkryła stos nieopublikowanych notatek. Jako czytelnicy mamy możliwość poznania treści tych tekstów Verity i szczerze nie miałam dobrego zdania o tej autorce, ponieważ towarzyszyło mi bardzo nieprzyjemne uczucie, gdy czytałam te rozdziały. To była bardzo szokująca opowieść o małżeństwie, obsesji na punkcie partnera i manipulacji. Jednak to co się potem wydarzyło w kulminacyjnym momencie przerosło moje najśmielsze oczekiwania. TEGO SIĘ NIE SPODZIEWAŁAM! Tego, że wszystko obróci się przeciwko Lowen. Zdecydowanie Hoover potrafi podejść swoich czytelników od strony psychologicznej. Tego nie da się przewidzieć. Ja nie dałam rady. Dlatego ta historia tak mną wstrząsnęła.

Bohaterowie zbudowani bardzo dobrze. Zarówno Lowen jak i Jeremy. Jednak na największe uznanie dla mnie zasługuje Verity. To ona wszystkich wyrolowała — dosłownie. Jednak nie zdradzę czy jej gra się powiodła i jak skończyła, bo to jest ten moment w książce, w którym czyta się tę książkę na jednym wydechu. Ja nie wierzyłam, w to co się wydarzyło na końcu i miałam takie ciarki na plecach, że dawno tak nie miałam. Ostatnio chyba, gdy czytałam... Margo od Tarryn Fisher.

Styl powieści jest bardzo dobry i faktycznie książka różni się od wcześniejszych powieści Hoover. Jestem nawet w stanie zaryzykować i powiedzieć, że to najlepsza powieść autorki, jaką do tej pory przeczytałam. Czy warto? Oczywiście, że tak, ponieważ to bardzo dobry thriller psychologiczny, który wciągnie czytelników w tę intrygę bez opamiętania. Zdecydowanie Colleen Hoover potrafi jeszcze zaskoczyć czytelnika i jej warsztat pisarski bardzo się poprawił. Królowa? Dla mnie tak.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Mroczna strona sukcesu

Moi drodzy, dziś porozmawiamy na temat tego, jakie książki budzą największe zainteresowanie czytelników. Oczywiście gusta i upodobania czytelnicze są różne, ale wielu z nas lubi czytać książki trzymające w napięciu, takie, które nie pozwalają nam się od siebie oderwać od pierwszej do ostatniej strony. Takie, które dostarczają nam mnóstwa emocji, a nierzadko nawet budzą kontrowersje. Mogę się założyć, że większość z nas czytając taki opis książki, sięgnie po nią z ogromną ciekawością. Wydawcy i autorzy dokładają wszelkich starań, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców i to jest jak najbardziej normalne, ale zastanówmy się przez chwilę, gdzie jest granica między fikcją a rzeczywistością i co się stanie w momencie, kiedy zostanie ona przekroczona, bądź, co gorsza zatrze się zupełnie. A uwierzcie mi, w takiej sytuacji może dojść do prawdziwej tragedii.

Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie zastanawiałam się nad tym, jak wiele jest w stanie zaryzykować i poświęcić autor w imię własnego sukcesu. Do tego rodzaju przemyśleń skłoniła mnie najnowsza książka Colleen Hoover Coraz większy mrok. A dlaczego? O tym, już za chwilę.

Główna bohaterka powieści jest Lowen Ashleing. Kobieta jest pisarką. Niestety problemy w życiu rodzinnym zmusiły ją do rocznej przerwy w pisaniu, wskutek czego, dziś zmaga się z dużymi problemami finansowymi. Na szczęście los niespodziewanie daje jej niezwykłą szansę, dzięki, której nie tylko zażegna kłopoty finansowe, ale również będzie miała szansę zaistnieć w świecie literackim. Jej zadanie wydaje się proste. Mąż jednej ze sławnych autorek thrillerów Verity Crowford chce zatrudnić naszą bohaterkę, aby ta dokończyła pisać ostatnie trzy tomy bestselerowej serii jego żony, ponieważ ona została sparaliżowana wskutek tragicznego wypadku i niemożliwe jest, aby sama mogła dalej pracować nad kontynuowaniem serii. Pełna obaw koleżanka po piórze ostatecznie zgada się przyjąć ofertę, lecz jak się przekonacie podczas lektury książki, strach Loven o to, czy sobie poradzi, okaże się jej najmniejszym zmartwieniem, ponieważ będzie zmuszona stanąć oko w oko z o wiele większymi lękami i obawami być może nawet o własne bezpieczeństwo i życie.

Kiedy poznajemy rodzinę Crawfordów, naprawdę im współczujemy. W książce pada określenie, że są oni magnesami, które przyciągają nieszczęścia. I trudno się z tym nie zgodzić. Oczywiście nie będę teraz pisała Wam, co leży u podstaw takowego stwierdzenia, bo to wszystko odkryjecie podczas czytania książki, ale nie da się zaprzeczyć, że ta rodzina przeżyła już bardzo wiele tragicznych chwil, po których nie jeden z nas nie byłby w stanie dalej normalnie żyć. Współczucie i żal przepełnia również Loven. Aby móc przygotować się do powierzonego jej zadania, decyduje się na jakiś czas zamieszkać w posiadłości rodziny, by zebrać potrzebne jej materiały. Nie wie jeszcze, że czeka ją podróż w otchłań mroku, który spowija ten dom i jego mieszkańców.
Wszystko zmienia się w dniu, kiedy kobieta, przekopując się przez stosy pozostawionych przez Verity notatek, znajduje niepublikowane dotąd materiały, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Nikt nigdy nie powinien ich przeczytać, ale ciekawość ludzka bierze górę i Loven zaczyna czytać. Szybko okazuje się, że jest to autobiografia żony jej pracodawcy. Nie jest to jednak opis życia osoby, jaką czytelnik chciałby widzieć w osobie swojego ulubionego twórcy. To obraz życia kobiety chorej z miłości, która dla tego uczucia jest w stanie dopuścić się nawet najbardziej okrutnych czynów, poświęcając dosłownie wszystko. Nawet to, co najbardziej bezbronne, niewinne i piękne. Każdy kolejny rozdział czytanego tekstu ukazuje naszym oczom osobę bezwzględną, pozbawioną wszelkich ludzkich odczuć. Psychopatkę, która nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Ale w tej książce do końca niczego nie można być pewnym. Bo kiedy już jesteśmy przekonani, że wiemy wszystko, a nawet myślimy sobie, że leżąca i sparaliżowana, Verity zasłużyła na to, co ją spotkało, nagle dosłownie jeden zwrot akcji, który wbije Was w fotel burzy zupełnie wszelkie motywy i argumenty, na podstawie których wyrobiliśmy sobie takie, a nie inne zdanie o tej kobiecie potworze. I co się wtedy dzieje? Wy zbieracie szczęki z podłogi i nie wierząc samym sobie, zastanawiacie się, czy naprawdę przeczytaliście to, co przeczytaliście, czy to tylko wytwór Waszej wyobraźni.

Ta książka to genialny thriller psychologiczny, który zaczyna się mocnym akcentem, a potem z każdą kolejną stroną zostajemy wciągnięci w Coraz większy mrok nie tylko rodzinnych tragedii, sekretów i tajemnic, ale przede wszystkim mrok ludzkiej psychiki, który może zniszczyć wszystko, co wartościowe i piękne. To niesamowity rollercoaster emocji, które rosną wraz z rozwojem fabuły, a my czekamy tylko na kulminacyjny punkt, kiedy ta bomba wreszcie wybuchnie i nasze oczekiwania zostają sowicie wynagrodzone, bo samo zakończenie dosłownie rozwala system. Nie twierdzę, że w książce pewnych rzeczy nie można się domyślić. Oczywiście, że można, ale zakończenia na pewno nie jesteście w stanie przewidzieć.

Cóż więcej mogę Wam powiedzieć o samej książce. Nie muszę chyba mówić, że Colleen Hoover, do tej pory znana była z pisania cieszących się ogromną popularnością romansów i oczywiście w tej książce wątek ten również się znalazł. Jednak nie jest on dominujący, a stanowi ciekawe dopełnienie całości fabuły. Jestem przekonana, że książkę przeczytacie w mgnieniu oka, ponieważ fenomenalny pomysł na fabułę w połączeniu z ciekawymi i wyrazistymi kreacjami bohaterów, a dodatkowo zwroty akcji, zaskoczenie i atmosfera mroku podsycona napięciem to idealny przepis na książkę, o której długo nie zapomnicie.
Autorka udowodniła, że nigdy nie należy szufladkować twórców, bo mogą nas oni nie raz zaskoczyć. Doskonale odnalazła się w nowym dla siebie gatunku. Mam ogromną nadzieję, że ta odmiana nie była tylko epizodem w jej karierze twórczej, bo ja z niecierpliwością czekam na kolejny thriller psychologiczny, który jest moim ulubionym gatunkiem literackim, a może na jeszcze zupełnie inną odsłonę twórczości autorki.

Wiem, że na moim blogu odwiedzają mnie osoby, które również piszą własne książki. Uważam, że powinny one poznać historię opisaną na kartach tej książki, ponieważ może być ona swego rodzaju przestrogą, aby nie pozwolili sobie na przekroczenie cienkiej linii między fikcją, a rzeczywistością, prawdą, a kłamstwem, tylko po to, by zadowolić czytelników i aby ich książki nie schodziły z pierwszych miejsc na listach bestsellerów, ponieważ za wielką sławę życie może wyegzekwować od nich naprawdę wysoką cenę, tragiczną w skutkach.

Co tu dużo mówić. Gorąco polecam Wam tę książkę, a na zakończenie powiem Wam tylko jedno. Po jej przeczytaniu, przeprowadzając wywiad z autorem, będziecie bali się zadać jedno z najczęściej zadawanych przez nas blogerów książkowych pytań, a mianowicie:

Czy opisane w danej książce wydarzenia mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, czy też są tylko fikcją literacką?

Możecie mi wierzyć, teraz już wiem, że czasami lepiej nie być zbyt dociekliwym i nie zadawać tego pytania dla własnego dobra. Im mniej wiesz, tym spokojniejszy jesteś.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kocie czytanie
Colleen Hoover to pisarka romansów oraz powieści z gatunku New Adult, której książki w większości bardzo przypadły mi do gustu. Moja lista Top 3 tytułów jej autorstwa to (kolejność przypadkowa): Confess, It ends with us oraz Too late. W najnowszej na polskim rynku książce zatytułowanej Coraz większy mrok (w oryginale: Verity) Colleen postanowiła poeksperymentować z nową dla niej formułą, jaką jest thriller psychologiczny, i co ciekawe, wydała ten tytuł samodzielnie, a nie pod egidą swojego macierzystego wydawnictwa Atria Books. Czy wyszedł jej ten eksperyment? O tym za chwilę.

Główną bohaterką tej napisanej w pierwszoosobowej narracji historii jest trzydziestojednoletnia pisarka Lowen. Kariera pisarska kobiety ma przyspieszyć dzięki wcieleniu się w rolę Laury Chase, autorki, która zajmie się kontynuacją serii poczytnych książek opublikowanych przez Verity Crawford.

[...]

Reasumując, jeśli lubicie opowieści o miłości, okraszone sporą dawką erotyki oraz zmiksowane z sensacją, to Coraz większy mrok spełni wasze oczekiwania, natomiast ja liczyłam na coś więcej, tym bardziej, że od połowy książki doskonale wiedziałam, jakie będzie rozwiązanie wszystkich wątków.

Cała recenzja na blogu: Coraz większy mrok

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Domi Czyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć