ebook Morderstwo w winnicy
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 863)

Morderstwo w winnicy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 22.74
wciąż za drogo?
-43% 22.74 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
30.72 zł Lub 27.65 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
31.72 zł
32.84 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzecia część kryminalnej serii M.L. Longworth. Miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni, a Verlaque i Bonnet stają przed najbardziej skomplikowaną sprawą w ich karierze. „Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej, okraszona błyskotliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów” – „Denver Post”

Właściciel winnicy Olivier Bonnard jest zdruzgotany, gdy odkrywa, że z jego piwnicy zostaje skradziony zapas bezcennego, starego wina. Wkrótce potem w Palais de Justice pojawia się Monsieur Gilles d’Arras, by zgłosić kolejne tajemnicze zaginięcie. Jego żona Pauline zniknęła. Madame zawsze była bardzo silną kobietą, ale w ostatnich tygodniach wałęsała się po mieście w kapciach i bez powodu wybuchała płaczem.
Kiedy pojawia się mistral i łagodzi upały późnego lata, komisarz Paulik odbiera pilny telefon od Bonnarda – właśnie odnalazł on Pauline d’Arras w winnicy. Martwą. Verlaque i Bonnet po raz kolejny prowadzą dochodzenie w ich jak dotychczas najbardziej skomplikowanej sprawie.

„Ta uważana za kryminał powieść jest niezwykle zajmująca. Dynamika relacji między Verlakiem a jego dziewczyną fascynuje. Ale tym, co tak naprawdę czyni pisarstwo Longworth wyjątkowym, jest jej głęboka znajomość francuskiej historii, krajobrazu, kuchni, a nawet współczesnych kawiarni i restauracji… To niezwykle nastrojowy kryminał, w którym zawarty jest pokaźny ładunek wiedzy” – Booklist

O Autorce: 
MARY LOU LONGWORTH mieszka w Aix-en-Provence od 1997 roku. Pisała o tym regionie dla „Washington Post”, „Timesa” (Wielka Brytania), „Independent” (Wielka Brytania) i czasopisma „Bon Appétit”. Jest autorką dwujęzycznego zbioru esejów „Une Américaine en Provence”, wydanego przez La Martinière w 2004 roku. Czas spędza w Aix, gdzie pisze, oraz w Paryżu, gdzie prowadzi kursy pisarstwa na New York University.

W SERII „VERLAQUE I BONNET NA TROPIE” UKAZAŁY SIĘ DOTYCHCZAS:
– „Śmierć w Château Bremont”
– „Morderstwo przy rue Dumas”

Morderstwo w winnicy od M. L. Longworth możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Niedawno ukazała się trzecia powieść kryminalna z serii Verlaque i Bonnet na tropie. Tym razem Mary Lou Longworth, mieszkanka Aix - en - Provence, napisała kryminał zatytułowany Morderstwo w winnicy. Trzeba przyznać, że ponowne spotkanie z bohaterami serii kanadyjskiej autorki okazało się przyjemne i zajmujące. To drugie szczególnie z uwagi na sprawę kryminalną, którą przyszło im prowadzić, a na koniec rozwikłać. Kontynuacja książek Śmierć w Château Bremont oraz Morderstwo przy Rue Dumas przynosi kolejne obrazy życia społeczności miasteczka Aix, prowadzi nas przez meandry związku sympatycznej pary powieściowych detektywów, wciąga w akcje policyjne. A wszystko to z pięknymi winnicami w tle, bogato wyposażonymi piwniczkami na wino (z jednej z nich ginie zapas bezcennego i starego wina) i oznakami zbliżającej się jesieni w klimatycznej Prowansji.

Pod względem kryminalnym w powieści Morderstwo w winnicy sporo się dzieje. Najpierw ginie wino w winnicy należącej do Oliviera Bonnarda, następnie Monsieur Gilles d'Arras zgłasza, że kiedy wrócił do domu na lunch, jego żona Pauline zniknęła! Przez czterdzieści dwa lata małżonkowie wspólnie spędzali czas po południu, ostatnio jednak Madame Pauline d'Arras sprawiała wrażenie zagubionej, drażliwej i nieco płaczliwej. W międzyczasie w mieście dochodzi do gwałtu i pobicia pracownicy banku, a w końcu jej śmierci. Sędzia Verlaque ma o czym myśleć, angażując się w kolejne sprawy nie zauważa, że jego partnerka życiowa, profesor prawa Marine Bonnet stała się milcząca i zamyślona. Ponadto mężczyzna zostaje skonfrontowany ze swoją przeszłością, która ma wpływ na jego związek z Marine. Para detektywów, która wcześniej prowadziła intensywniej wspólne śledztwa, tym razem zmaga się z różnymi przeciwnościami losu, co jednak nie umniejsza walorów powieści. Dużą zaletą są poruszane wątki obyczajowe, a także wplecenie kwestii wciąż trudnych dla współczesnych Francuzów, czyli jak żyć z piętnem ojca - żołnierza hitlerowskiej armii.
Narracja M. L. Longworth jest bardzo żywa, niezależnie od tego, co w danym momencie jest istotą jej przekazu. Jeśli zajmuje ją sprzedawca na lokalnym rynku, mamy możliwość poznać jego miejsce pracy, jeśli opisuje winnicę, robi to tak, że mamy wrażenie, jakbyśmy sami dotykali winnych gron. Autorka świetnie radzi sobie z ukazywaniem zależności pomiędzy bohaterami a miejscami, w których się znajdują. Każde z tych miejsc, malowniczo przedstawione, może być zarazem teatrem nowej zbrodni, jak i scenerią dla delektowania się smakowitymi trunkami oraz jedzeniem, które w powieści stanowią bardzo ważny element całości.

Morderstwo w winnicy to naprawdę "smakowita" powieść.

- Gargouillou - oznajmił kelner, delikatnie stawiając na stole dwa talerze pokryte bogactwem jasnych kolorów. Obaj mężczyźni pochylili głowy, jak gdyby chcieli ułatwić sobie policzenie warzyw, dzikich kwiatów i ziół na talerzach.

Sprawia, że niejeden czytelnik z ochotą wyszukałby następny lot do Prowansji, by móc spróbować tych smaków i zapachów. Pod tym względem powieści M. L. Longworth spełniają swoje kolejne zadanie - oryginalnie zachęcają do podróży po Prowansji.
Morderstwo w winnicy to bez wątpienia powieść kryminalna, ale szczególnie napisana, przywodząca na myśl klasyczne powieści Agaty Christie, w których akcja toczy się powoli, dając nam czas na wszystkie inne czytelnicze przyjemności. W przypadku M. L. Longworth mamy możliwość upajania się smakami, aromatami i niespiesznie toczącą się fabułą. Jeśli lubicie podobne klimaty, ta książka z pewnością nie zawiedzie waszych oczekiwań. Autorka w elegancki sposób opowiada o dochodzeniu w skomplikowanej sprawie kryminalnej, dając nam czas na własne przemyślenia i delektowanie się kieliszkiem wina. Czegóż chcieć więcej w ten letni czas?
Polecam waszej uwadze Morderstwo w winnicy.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Wasilka - Słowa jak marzenia
Jak miło wrócić na południowo francuską prowincję. Słońce, winnice, Aix-en-Provence.

Wcześniejsze recenzje kryminalnych zagadek Prowansji możecie przeczytać: Śmierć w Cheateau Bremont i Morderstwo przy Rue Dumas.

Każdą część można czytać odrębnie ale polecam wszystkie!

Tym razem trafiamy do Aix-en-Provence jesienią. Dojrzewające winogrona, winnice, wina, sery, figi. Wszechobecny aromat lawendy. Słoneczna, ciepła jesień.

I tajemnicza kradzież win z piwnicy jednego z tutejszych znanych winiarzy oraz brutalny gwałt z pobiciem młodej mieszkanki miasteczka.

Sędzia Verlaque i komisarz Paulik z całą mocą zajmują się gwałtem, zwłaszcza, że nieoczekiwanie umiera, nie odzyskawszy przytomności, jego ofiara.

Kradzież wina wydaje się drobiazgiem. Ale butelki z piwnicy dostępnej tylko dla domowników giną nadal, a w okolicy zgwałcona i zamordowana zostaje kolejna kobieta. A na terenie winnicy zabita zostaje również staruszka, dość wredna ale bardzo stara i z początkami Alzheimera.

Czy te krańcowo różne sprawy może cokolwiek łączyć? Jakich powiązań szukać.

Sędzia Verlaque i komisarz Paulik starają się jednocześnie rozwiązać wszystkie zagadki. Znaleźć winnych. Sędziemu pomaga jego przyjaciółka i partnerka, profesor Marine Bonnet, wykorzystując swoje lokalne znajomości.

Spokojny bieg wydarzeń, dużo klimatu budowanego winem, jedzeniem, prywatnymi sprawami bohaterów i ich rodzin. I ciekawa, ważna społecznie historia opisana w tle. Kryminał jest tu łącznikiem i uzasadnieniem dla opisania z jednej strony uroków Prowansji, winnic, szczepów, cudownego jedzenia, z drugiej problemów w rodzaju wykupowania starych winnic czy historii dzieci Francuzek i Niemców z okresu II wojny światowej.

Nie ma tu emocjonujących pościgów, czy krwawych strzelanin (choć padają strzały), akcja toczy się dość leniwie, ale za to w jakich okolicznościach przyrody!

Uwielbiam ten klimat! I czekam na następne książki z serii!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć