ebook Pierścień
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 94730)

Pierścień
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 28.34
wciąż za drogo?
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
28.34 zł Lub 25.51 zł
28.80 zł Lub 25.92 zł
36.00 zł
36.00 zł
28.32 zł
29.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pełna przygód międzyrasowa kosmiczna ekspedycja do najbardziej niezwykłego miejsca w znanym Ziemianom Wszechświecie. Klasyka literatury science fiction. Powieść uhonorowana nagrodami Hugo, Nebula i Locus.

W przestrzeni kosmicznej powstaje nowe miejsce, świat ogromnych rozmiarów, który obejmuje swoim zasięgiem wiele milionów mil i jest odporniejszy od wszelkich powstałych przed nim planet. Istnieje na nim grawitacja, a dzięki wysokim barierom i bliskości Słońca można tam utworzyć nadającą się do zamieszkania nową planetę o powierzchni przekraczającej wielkość Ziemi trzy miliony razy!
Laleczniki Piersona, obcy, którzy ów obiekt odkryli, nie pałają chęcią spotkania się z budowniczymi tak ogromnej konstrukcji, zebrali więc do jej zbadania niezwykły zespół, składający się z dwojga ludzi, szalonego lalecznika oraz kzina, olbrzymiego obcego podobnego do tygrysa. Lądowanie awaryjne na powierzchni obiektu zmusza załogę do pełnej trudów i niebezpieczeństw wędrówki po Pierścieniu, w czasie której napotkają wiele przedziwnych zjawisk i niesamowitych obcych istot...

Pierścień od Larry Niven możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dziś na tapecie klasyka science fiction, o której, przyznaję się bez bicia, nie miałem zielonego pojęcia. Nowe wydanie omawianego dziś tytułu posiada bardzo ładną, wzbudzającą zainteresowanie, twardą oprawę i jedynie wiek Pierścienia (prawie 50 lat) trochę mnie zaniepokoił. Jak wszyscy wiemy, nie każdy klasyk zdołał przetrwać pół wieku bez uszczerbku.

Szczęśliwie już pierwsze rozdziały świadczą o tym, że wyobraźni i oryginalności autorowi nie brakowało, a książkę czyta się tak jakby napisana została dosłownie wczoraj. Świat przedstawiony w "Pierścieniu" od samego początku zachwyca różnorodnością ras, galaktyk, zdobyczy technologicznych. Głównymi bohaterami historii są Louis Wu, człowiek - podróżnik mający blisko 200 lat, Teela Brown również przedstawicielka rasy ludzkiej, ale obdarzona nieprawdopodobnym szczęściem, niezwykle inteligentny, a jednocześnie tchórzliwy, dwugłowy lalkarz Nessus oraz kotopodobny wojowniczy i agresywny kzin. Każda z tych postaci jest niezwykłą indywidualnością, ale z różnych względów połączyło ich wspólne zadanie - dotarcie do niezwykłego, nieznanego nikomu obiektu we wszechświecie, sztucznej planety w kształcie pierścienia, która swoim ogromem mogłaby pomieścić miliony innych planet. Kto na niej żyje? Jak możliwe było jej stworzenie? Na te pytania odpowiedzi nie ma, ale na szczęście jest wymieniona grupa śmiałków, która postanowiła zmierzyć się z tą tajemnicą i kryjącą się za nią obcą cywilizacją.

Nie bez powodu Pierścień przyrównywany jest do historii ze Śródziemia. Tu również mamy drużynę, i długą drogę w nieznane, a trzonem powieści są relacje jakie panują miedzy bohaterami. Fabuła może nie jest odkrywcza, ale poprowadzona na tyle sprawnie i dynamicznie, że ostatecznie wcale nam nie przeszkadza. Mimo "bajkowego" tematu nie trudno jest zauważyć, że Larry Niven cenił sobie inteligencję czytelników, a swojego dzieła nie kierował do najmłodszych. Odnosi się to zarówno do kontaktów międzyludzkich jakie tu panują, jak i opisów technicznych. A te bywają miejscami dosyć skomplikowane, ale dotyczy to przede wszystkim kwestii dotyczących astronomii i fizyki. Brak innych szczegółów technologicznych sprawia, że fani science fiction mogą czuć lekki niedo.

Podsumowując, mamy do czynienia z prostą, ale nie prostacką historią, wypełnioną bardzo ciekawym światem, postaciami i okraszoną przyjemnym, nie głupim poczuciem humoru. Coś w sam raz na zakończenie tego pięknego lata.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Księgozbiór
Pierścień Larry'ego Nivena ma już blisko pięćdziesiąt lat, ale czytając tę książkę ma się wrażenie, jakby czas zupełnie nie imał się tej powieści. Czyta się ją naprawdę lekko i przyjemnie, a autor przez cały czas potrafi zainteresować czytelnika. Jest to powieść pełna przygód, akcji i humoru połączonych z wieloma ciekawymi i interesującymi koncepcjami i przemyśleniami na temat rzeczywistości, które są bodaj jeszcze bardziej aktualne niż pięćdziesiąt lat temu. Zaś bohaterów nie sposób nie polubić, szczególnie ich zwariowanych przygód na dziwnym, ale niezwykłym świecie Pierścienia.

Tytułowy Pierścień od samego początku budzi ogromne zainteresowanie, również u czytelnika. Jest to ogromny obiekt w kształcie pierścienia, poruszający się wokół słońca i zapewniający sztuczną grawitację mniej więcej taką samą jak na Ziemi. Od strony wewnętrznej, czyli skierowanej ku słońcu, ma powierzchnię nadającą się do zamieszkania, która tysiące razy przewyższa obszar naszej planety, a także atmosferę i temperaturę optymalną dla ludzi. Zróżnicowanie na dzień i noc zapewnia zaś wewnętrzny pierścień kwadratów, poruszających się wokół słońca, i połączonych ze sobą cienką, ale bardzo mocną nicią. Natomiast powierzchnia zewnętrzna pochłania aż czterdzieści procent neutrin, co jest ewenementem w skali całego kosmosu. Nic więc dziwnego, że lalecznicy wysyłają misję, która ma zbadać Pierścień i dowiedzieć się, kto go zbudował. Jest to przemyślana i dopracowana koncepcja świata, która z każdą kolejną informacją nabierała w moich oczach coraz bardziej realnych kształtów. Choć dużo już zostało odkryte, to jeszcze więcej czeka na odkrycie.

W misji zwiadowczej bierze udział czwórka bohaterów: Louis Wu, Teela Brown, Mówiący-do-Zwierząt oraz Nessus. Louis Wu ma dwieście lat, jest zwyczajnym i znudzonym życiem człowiekiem, który pewnego dnia spotyka w dość niecodziennych okolicznościach lalecznika i zostaje zwerbowany do załogi, która ma zbadać Pierścień. Teela Brown jest kobietą, która ma niezwykłe szczęście - nigdy nie została skrzywdzona, ani nic złego jej się nigdy nie stało. I z tego właśnie powodu zostaje kolejnym członkiem załogi. Mówiący-do-Zwierząt należy do razy kzinów i przypomina z wyglądu tygrysa. Jest młodszym dyplomatą, który został specjalnie przeszkolony, aby radzić sobie z innymi gatunkami bez ich zabijania. Wyprawa jest dla niego okazją do zdobycia statku z napędem nadprzestrzennym, dzięki któremu jego lud wygra w końcu wojnę z ludźmi. Natomiast Nessus jest lalecznik i bodaj najbardziej niezwykłą postacią w książce - posiada trzy nogi zakończone kopytami oraz dwie głowy. W opinii swoich pobratymców jest uważany za szalonego, ponieważ wykazuje się nieco większą odwagę niż inni i jest gotowy wyruszyć w podróż do Pierścienia, żeby go zbadać. Czwórka bohaterów ze skrajnie różnymi charakterami i osobowościami, których zachowania są niekiedy przedziwne i absurdalne, ale dzięki temu nie sposób się nudzić. Czekam z niecierpliwością na ich dalsze przygody!

Pierścień jest pierwszym tomem cyklu science-fiction o ogromnym świecie, który ma kształt pierścienia obracającego się wokół słońca. Po blisko pięćdziesięciu latach książka wciąż potrafi zainteresować - pełno w niej przygód, humoru i ciekawych przemyśleń.

Ocena: 4+/6
czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć