ebook Zawsze będę przy tobie
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 337)

Zawsze będę przy tobie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 23.92
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
29.90 zł
22.43 zł
23.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

„Poruszająca opowieść o oswajaniu rozpaczy. A także o tym, że los obdarowuje ludzi miłością w najmniej oczekiwanym momencie. Świetna lektura” – Janusz Leon Wiśniewski

„Patrzył na ich roześmiane twarze. Nie ma możliwości, abym był bardziej szczęśliwy, pomyślał. Kątem oka. Ułamek sekundy. Zobaczył to. A potem. Potem nie było już nic" – fragment powieści

Paweł kilka lat temu stracił żonę i dwie córki w wypadku samochodowym. Od tej pory dryfuje przez życie obciążony poczuciem winy. Myślami jest cały czas z tymi, które odeszły. 
Natalia jest samotną matką wychowującą nastoletnią Maję. Całą uwagę koncentruje na córce, nie szuka nowych związków.
Natalia i Paweł poznają się u wspólnych znajomych na imprezie, na której żadne z nich nie chciało być. Powoli zbliżają się do siebie. Próbują przezwyciężyć swoje traumy i dać życiu jeszcze jedną szansę. Gdy wszystko zaczyna się układać, dzieje się coś, co na nowo rozdziela tych dwoje.
Czy mężczyzna, którego duszę opanował obezwładniający smutek i kobieta, która jest pewna, że nikt poza nią nie ochroni jej dorastającej córki, mają szansę znaleźć do siebie drogę? Czy głębokie blizny, które powstały na sercu, kiedyś się zagoją? Być może pewnego dnia przyjdzie moment pożegnania przeszłości i wyruszenia w nową podróż. Być może…

Zawsze będę przy tobie od Tomasz Kieres możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Był czas w moim życiu kiedy zaczytywałam się w książkach Nicholasa Sparksa, mimo iż wiedziałam, że będę przy czytaniu mocno płakać... Od wielu lat nie sięgam już po tamtego autora, ale za to przeczytałam książkę pana Kieresa - Magdalena Witkiewicz, którą czytam namiętnie, nazwala autora polskim Sparksem. Czy słusznie? Zapraszam na moją recenzję.

Dokładnie ułamek sekundy w życiu Pawła sprawił, że w wyniku wypadku samochodowego stracił ukochaną żonę i dwie córeczki. Mężczyzna po całym zajściu obarcza się poczuciem winy, myśli o tym co by było gdyby, wspomina wspólne chwile i ma wrażenie, że rozmawia ze swoją martwą żoną. Pochował zdjęcia ukochanych kobiet do szuflad, ale i tak każdy dzień przypomina mu, jak bardzo za nimi tęskni. Myśli, że jego życie już się skończyło a to co zostało to taka po prostu wegetacja.

Z drugiej strony autor nakreśla nam sylwetkę Natalii, samotnej matki wychowującej nastoletnią Maję. Kobieta prowadzi zajęcia taneczne i fitness, całe życie skupia na wychowaniu dziecka i na pewno nie planuje żadnego nowego związku.

Tych dwoje samotnych ludzi spotyka się przypadkiem na imprezie, na którą żadne z nich nie chciało iść. Zaczynają rozmawiać i powoli wiąże się między nimi nić porozumienia. Co będzie dalej nie napiszę, bo warto sięgnąć i samemu poznać tę historię. Na uwagę zasługuje tutaj córka Natalii - Maja. Dziewczynka pełni bardzo ważną rolę w całej tej historii.

W przypadku rodzicielstwa nie ma czegoś takiego jak zrównoważona miłość, nie ma czegoś takiego jak rozsądek. Jest jedna wielka, bezwarunkowa miłość. Obezwładniająca, posiadająca nad tobą pełną kontrolę. Miłość, która nigdy się nie skończy i nigdy nie przeminie. Wszystko może przeminąć, ale ona zostanie.

Z jednej strony bardzo chciałam przeczytać tę historię, a z drugiej się bałam własnych emocji... To wszystko prawda co piszą o tej książce, nie spodziewałam się, że taką książkę może napisać mężczyzna. Fabuła toczy się nieśpiesznie, niezwykle delikatnie i subtelnie możemy śledzić rozwój miłości głównych bohaterów. Do końca nie wiedziałam jak autor poprowadzi fabułę, więc czytałam z taką lekką dozą strachu w sercu....

Kiedy dwoje ludzi jest razem, nie ma ciszy. Nawet w chwilach, kiedy ze sobą nie rozmawiają, są obok, słychać oddechy, czuć obecność drugiej osoby, a to było to, czego zawsze pragnął.

Na pewno powieść chwyta za serce i potrafi nawet wycisnąć łzy z oczu. Wstawki "kursywą" oraz fragmenty opisujące pierwsze małżeństwo Pawła bardzo działają na wyobraźnię... Nic nigdy nie jest dane nam na zawsze, tylko kto o tym pamięta w codziennym życiu? Czy osoba po stracie może jeszcze raz ułożyć sobie życie czy to będzie traktowane jako zdrada tej pierwszej miłości? Książka dotyka bardzo trudnego tematu, jakim jest nowa miłość po stracie najbliższych osób. Wydaje mi się, że ta książką może pomóc wielu osobom, a na pewno daje nadzieję, że nigdy nie można mówić życiu koniec. Książka zapada w pamięć, drażni najczulsze nuty serca, ale przede wszystkim skłania do refleksji. Czytałam ją bardzo długo jak na mnie, ale dlatego, że chciałam mocniej wczuć się w fabułę i mieć możliwość głębszego przeżywania całej tej historii.

A porównanie Kieresa do Sparksa? Może lekko na wyrost, ale na pewno jest wszystko na dobrej drodze... aż zatęskniłam za Sparksem i będę musiała sięgnąć po coś nowego tamtego autora. Książka dla dusz romantycznych, dla osób, którym nie są potrzebne zwroty akcji, ale które uwielbiają się wzruszać i powolnie zachwycać każdym słowem.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
Mieliśmy nasz czas, i go wykorzystaliśmy, to najważniejsze. Teraz żyj, dzięki temu ja będę żyć.

Jakiś czas temu kupiłam debiut Pana Tomasza i jakoś mi się zapodział wśród setek ebooków. Przyznaję bez bicia, że nie przeczytałam. Przypadek sprawił, że sięgnęłam po Zawsze będę przy tobie i ..przepadłam, historia wciągnęła mnie od pierwszej strony i od pierwszej strony coś mnie ścisnęło za gardło i nie chciało puścić do ostatniej strony. I chociaż zdawałoby się, że historia jest banalna i przewidywalna to autor wciągnął mnie w wykreowany przez siebie świat, Wciągnął do tego stopnia, że książkę czytałam nawet o 3 nad ranem. O czym jest Zawsze będę przy tobie?

Historia Pawła i Natalii pokazuje, że świat jest tak skonstruowany, że nie umiemy być sami. Trzeba tylko trafić na swoją połówkę jabłka,, na każdego gdzieś tam czeka miłość, może tuż za rogiem, może setki kilometrów, ale jest i los tak krzyżuje nasze ścieżki, że na na pewno się one przetną.
Paweł miał idealną rodzinę: żonę i dwie urocze córki, które były dla niego całym jego światem, to dzięki nim żył i oddychał. Wszystko do czasu, gdy pewnego wieczora rodzina wracała do domu i zdarzył się potworny wypadek, w sekundzie świat Pawła się zawalił, przeżył tylko on. W pustym domu został Paweł, dwa koty i wspomnienia, które wychodzą z każdego kąta.
Natalia to młoda kobieta, samotnie wychowująca Maję, kobieta pracująca i zdawałoby się, że nic jej do szczęścia nie brakuje, ze jest kobietą spełnioną. Nic bardziej mylnego, bo chociaż Natalia całe swoje życie podporządkowała córce i kocha ja bezgranicznie to kobieta czuje się niesamowicie samotna. Każdy poznany mężczyzna postrzega ją przez pryzmat jej atrakcyjności fizycznej.
Ich drogi pewnego razu się przecinają, spotykają się na imprezie u przyjaciela Pawła, na którą oboje wcale nie mieli ochoty. I wszytko zaczęło się od rozmowy, ale czy oboje będą mieli w sobie dość siły, aby dać sobie szansę na normalne życie, czy będą umieli się zmierzyć z demonami przeszłości? Co przyniesie im przyszłość?

Sięgnijcie koniecznie po Zawsze będę przy tobie, bo to niesamowicie dojrzała i przemyślana w każdym calu historia, która chwyta za serce. Wzrusza i czasami bawi, a wszystkiemu towarzyszy uczucie, że jesteśmy w samym środku tej cudownej historii. Autor porusza wiele trudnych tematów, jest żałoba po stracie najbliższych i konieczność radzenia sobie z rzeczywistością, jest samotne rodzicielstwo, ale przede wszystkim jest miłość i to taka przez duże M.

Ja jestem oczarowana historią, która stworzył Pan Paweł Kieres, który udowadnia, że i mężczyźni potrafią pięknie pisać o miłości i potrafią stworzyć historię, która nie tylko wyciska łzy, ale i nie pozwala o sobie zapomnieć. Jestem pełna uznania dla autora i nie pozostaje mi nic innego jak sięgnąć po poprzednią książkę Pana Tomasza.

Ocena: 5+/6
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć