ebook Piękna miłość
4.09 / 5.00 (liczba ocen: 321) Ilość stron (szacowana): 584

Piękna miłość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 28.84
wciąż za drogo?
32.40 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
28.84 zł Lub 25.96 zł
36.00 zł
36.00 zł
36.00 zł Lub 32.40 zł
28.82 zł
29.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Baśka i Michał – para, jakich niewiele się spotyka. Dlaczego więc akurat ich spotkał ten niesprawiedliwy los? Pełna emocji historia wielkiej miłości i dramatycznych prób radzenia sobie z utratą ukochanej osoby.

Baśka i Michał pasują do siebie jak dwie połówki jabłka, rozumieją się bez słów. Kochają się, wspierają i planują dzieci, ale dopiero kiedyś tam, w przyszłości. Na razie żyją pełnią życia, mają krąg sprawdzonych przyjaciół i pracę, która sprawia im satysfakcję. Basia skończyła architekturę i wraz z koleżanką prowadzi dobrze prosperujące biuro nieruchomości. Michał, informatyk po Wojskowej Akademii Technicznej, jest zawodowym żołnierzem.
Baśka, szalona i spontaniczna, może niezbyt piękna, ma w sobie to wszystko, co uwielbia jej mąż: pogodę ducha, radość życia i optymizm. Wiecznie się odchudza, ale jak tu schudnąć, skoro jej ukochany lubi i potrafi dobrze gotować. Michał marzy, że kiedyś razem poprowadzą restaurację, lecz na razie ćwiczy swój talent na żonie i przyjaciołach.
Wszyscy, którzy ich znają, zgodnie twierdzą, że ci dwoje są idealną parą, po prostu zostali dla siebie stworzeni.
Pewnego dnia Michał oznajmia, że wyjeżdża na półroczną misję wojskową do Afganistanu. Basia czuje dziwny lęk, jednak nie może zatrzymać męża. „Obiecaj mi, że wrócisz", prosi, a Michał jej to przyrzeka.
Miesiąc po rozpoczęciu przez niego służby na misji przychodzi wiadomość z dowództwa…

O Autorce:
WIOLETTA SAWICKA – urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Wyciszenia od zgiełku życia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, którymi jest niezmiennie zafascynowana. Pasjonatka literatury, wędrówek bezludnymi szlakami oraz rowerowych wypadów. Mężatka, matka dwójki dzieci. Autorka sześciu powieści.

Piękna miłość od Wioletta Sawicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Sami jesteśmy architektami swojego życia. Wystarczy czegoś naprawdę chcieć i nie bać się podjąć wyzwania.
Kiedy rozstajesz się z przyjacielem, nie smucisz się. Albowiem to, co w nim kochasz, może się stać wyraźniejsze podczas jego nieobecności.
Ludzie karmią się tym, co ci nie wyszło, a dławią tym, co się udało.
Bo miłość, prawdziwa i piękna, nie jest prezentem od losu. Może zaledwie stanowić początek. Resztę trzeba ukształtować i umacniać dzień po dniu w słońcu powodzenia i niepogodzie rozczarowań. We wzajemności starań i spełnieniu. Jednak bez spełnienia niesie tylko cierpienie i rozczarowania.
Żyjemy w plastikowych czasach powierzchownych uczuć, płytkich relacji, gdzie wirtualna rzeczywistość wypiera realną bliskość. Teraz nie ma czasu na życie, jest tylko pogoń za nim, żeby mieć więcej, pojechać dalej, wspiąć się na kolejny szczebel, a "być" oznacza "mieć", choć człowiek przecież nie usiądzie na dwóch krzesłach. Biegniemy coraz prędzej, by i tak w konsekwencji dotrzeć do śmierci.

Ostatnio mam niesamowite szczęście, bo każda książka, którą biorę do ręki mnie czymś urzeka, czymś zaskakuje. Tym razem mój wybór padł na najnowszą książkę Wioletty Sawickiej Piękna miłość i powiem szczerze, że według mnie najmłodsze dziecko Pani Wioletty jest zarazem najlepszą książką w jej dorobku. Mądra, przemyślana, dojrzała i taka, która na długo zapada w pamięci. Ja osobiście dawkowałam sobie czytanie i to tylko z tego powodu, że musiałam się uspokoić i wysuszyć oczy, bo dosłownie nie widziałam tekstu. Dawno żadna książka mnie tak nie wzruszyła i nie poruszyła. Sugerując się tytułem powiecie, ot kolejne romansidło, napisane według utartych schematów. To książka pełna wzruszeń i uśmiechu, łez i złości, to trudna i mądra książka, która zmusza do myślenia i zastanowienia się co tak naprawdę jest ważne.

Ona i on... Baśka i Michał, pasują do siebie jak dwie połówki jabłka, kochają się tak, że zdawałoby się, że jedno nie potrafi żyć bez drugiego, ich życie jest poukładane, są szczęśliwi i realizują swoje marzenia. Baśka choć z wykształcenia architekt spełnia się jako agentka nieruchomości, Michał natomiast związany jest z wojskiem. Życie zdawałoby się bajka, ale i bajki kiedyś się kończą. Ta skończyła się z momentem wyjazdu Michała na misję. Co takiego się stało? Sięgnijcie koniecznie po najnowszą powieść Pani Sawickiej, a gwarantuję, że nie będziecie żałować ani sekundy spędzonej z książką.
Polubiłam Basię od pierwszej strony i tak strasznie było mi jej żal, gdy los raz za razem rzucał jej kłody pod nogi. Zupełnie jakby chciał wypróbować ile nasza bohaterka jest w stanie znieść. Ale na szczęście Baśka to silna, młoda kobieta, która może liczyć w każdej sytuacji na grono wypróbowanych przyjaciół. Chociaż każdy z nich ma własne życie i własne sprawy to nie opuszczają dziewczyny w najgorszych momentach jej życia, zawsze stoi któreś z boku.

Nie opowiem Wam co spotkało Basię i jak jej się udał wyjść na prostą, bo nie chcę Wam odbierać przyjemności czytania. Wiem, że Wioletta Sawicka stworzyła powieść, która na długo zapadnie w sercu i która nie da szybko o sobie zapomnieć, a to chyba w powieść najważniejsze. To powieść dla wszystkich od lat dziesięciu do stu i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. To powieść o woli przetrwania i przyjaźni, o trudnym temacie straty najbliższych i sile miłości do nienarodzonego dziecka,
To cudna książka, którą się czyta jednym tchem, a powinna być sprzedawana razem z pudełkiem chusteczek, bo nie brak w niej wzruszeń.

Czytałam wszystkie książki Pani Sawickiej, ale uważam, że Piękna miłość jest najlepsza. Z książki na książkę wyłania się kunszt pisarski autorki i aż strach pomyśleć co będzie w kolejnej książce jej autorstwa. Wysoko sobie postawiła porzeczkę Pani Wioletta i jestem niezmiernie ciekawa co przyniesie kolejna książka.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć