ebook Z dala od świateł
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 3761)

Z dala od świateł

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Najlepsza powieść królowej literatury romantycznej! „…wywołała we mnie burzę uczuć. Skylar i Killian tworzą zachwycającą parę. Siła łączących ich emocji przekracza wszelkie granice. Niewiarygodna historia!!! Nie znajduję odpowiednich słów, żeby wyrazić swoje uznanie!” – blog Living in Our Own Story

Samantha Young nieodmiennie zachwyca każdą swoją powieścią. Jej fanki na pewno nie będą zawiedzione!

Co mógłbyś poświęcić dla miłości?
Dawno temu Skylar Finch była wokalistką amerykańskiego zespołu pop-rockowego odnoszącego wielkie sukcesy. Jednak sława nie dawała jej szczęścia i kosztowała zbyt wiele wyrzeczeń. Lata życia w zakłamaniu zakończyły się tragedią, a Skylar zniknęła z muzycznej mapy Ameryki.
Mija półtora roku. Skylar znajduje swoje miejsce do życia w Glasgow. Ale jest bezdomna, sypia w namiocie na cmentarzu. Zarabia na jedzenie, występując jako uliczna artystka. Udaje się jej zachować anonimowość, ale mimo to przyciąga uwagę Killiana O’Dea, ambitnego dyrektora artystycznego Scyscrapers Records – najważniejszej szkockiej wytwórni fonograficznej.
Killian, od dziecka wychowywany przez wuja, właściciela firmy płytowej, dorastałby w świecie pozbawionym miłości, gdyby nie jego kochająca siostra. Chłopak chce za wszelką cenę zapewnić firmie jeszcze większe sukcesy, a bezdomna dziewczyna, występująca na głównej ulicy Glasgow, ma mu w tym pomóc. Nie potrafi zrozumieć, dlaczego jej muzyka tak głęboko go porusza. Ale skoro przemawia do jego mrocznej duszy, na pewno zachwyci tłumy.
Skylar stanowczo odmawia podpisania kontraktu. Zbyt dobrze pamięta dawne czasy. Kiedy jednak doświadcza na własnej skórze, jakie niebezpieczeństwa grożą młodej, bezdomnej kobiecie, zmienia zdanie i zwraca się o pomoc do Killiana. Tworzy się między nimi wyjątkowa więź. Mimo to Skylar nie zamierza podążać ścieżką kariery, którą próbuje wytyczyć dla niej Killian. Kiedy dopada ją własna przeszłość, Killian staje przed dramatycznym wyborem: może zwolnić Skylar ze zobowiązań, zrezygnować z wyrachowanych manipulacji i zaprzepaścić wszystko, co chce osiągnąć, w świecie muzyki lub… stracić kobietę, która teraz znaczy dla niego więcej, niż kiedykolwiek mógł się spodziewać. Czy kariera będzie dla niego ważniejsza od ukochanej?

KSIĄŻKA TWORZY DYLOGIĘ Z „WSZYSTKO PRZED NAMI”.

„Nie mogłam się oderwać od lektury! To jest zdecydowanie jedna z moich ulubionych powieści Samanthy Young. Absolutnie wspaniała” – L.H. Cosway, autorka bestsellerowej serii „The Hearts”

„Samantha Young nieodmiennie mnie zachwyca każdą swoją powieścią. Z dala od świateł właśnie zostało jedną z moich ulubionych książek” – blog Angie and Jessica’s Dreamy Reads

„Wciągająca, zmysłowa powieść, która cię poruszy niczym piękna muzyka. Przeczytajcie koniecznie!” – fragment recenzji z Goodreads.com

Z dala od świateł od Samantha Young możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Samantha Young to niezwykle utalentowana i płodna pisarka, której powieści wciągają czytelnika do ostatniej kropki. Do tej pory sięgałam po jej książki z wielką chęcią, bo wiedziałam, że czas z nimi spędzony nie będzie należał do zmarnowanych, a historia w nich zawarta na długo zapadnie w moją pamięć. Po Z dala od świateł również sięgnęłam z nadzieją – było warto czy okazała się ona płonna?

Skylar Finch to młoda i utalentowana dziewczyna, która swoją ciężką pracą i za sprawą odrobiny szczęścia stała się sławną piosenkarką odnoszącą sukcesy na estradzie. Niestety w jej życiu dochodzi do traumatycznego wydarzenia, które odciska na niej niezwykle wielkie piętno. Dodatkowo pasja staje się jej największą zmorą… Czując się jak ptak zamknięty w złotej klatce i nie mogąc sobie poradzić z codziennością kobieta postanawia rzucić wszystko i uciec, rozpoczynając życie poniekąd na nowo. Zaczyna je na przeciwnym poziomie. Kiedyś miała wszystko na wyciągnięcie ręki, a teraz jest bezdomną artystką grającą na ulicy, gdzie zarabia by mieć pieniądze na to, by umyć się na basenie, a śpi na…cmentarzu. Ciągle dąży do anonimowości, ale czy się jej to uda?

Jeśli w powieści bohaterką jest niczego sobie kobieta, to wiadomym jest, że wręcz musi pojawić się facet. Najlepiej taki, do którego czytelniczki będą wzdychały. I tutaj oczywiście też tak jest. Na drodze Sky staje Kilian O’Dea, który rozpoznaje w niej gwiazdę estrady i utalentowaną muzyczkę w jednym. Postanawia jej pomóc, ale czy dziewczyna poprzez nabrane doświadczenie postanowi wejść jeszcze raz do rzeki zwanej showbiznesem?

Kilian wiele w swoim życiu już przeszedł. Ciągle dąży do bycia najlepszym, na szczycie, takim, by wszyscy mu zazdrościli statusu społecznego – ale warto pamiętać, że osiąga to poniekąd ciężką pracą. Obiera sobie cele i wytrwale je realizuje. Pomoc Sky początkowo traktuje jako inwestycję. Chce jej dać dach nad głową w zamian za powrót na scenę i nagranie płyty. Czy dziewczyna sprawi, że zmieni swoje priorytety?

Kilian daje Sky pomocną dłoń, a czy z czasem odda jej też swoje serce?

Panna Finch dobrze wiedziała, co ją czeka na ulicy i wygrała ją zamiast sceny. Czy teraz będzie chciała wrócić do dawnego życia? A może to będzie nowe życie, w którym już nie popełni takich samych błędów i zacznie od nowa wszystko z czystą, niezapisaną kartą?

To miał być czysty biznes. Ale o tym, jak przewrotny potrafi być los wszyscy dobrze wiemy. Czy tutaj skończy się to wybuchem miłości czy może przelotnym romansem, jakich wiele w showbiznesie?

Samantha Young stworzyła powieść, w której muzyka gra jedną z głównych ról – jest takim trzecim głównym bohaterem. Czytając odniosłam wrażenie, że taka historia miała miejsce naprawdę, a autorka była w jej centrum – emocje przekazała w tak realny sposób, jakby to był jej pamiętnik. Postaci wykreowała w taki sposób, że nie miałam problemu by się w nich wcielić. Współczułam Sky, płakałam razem z nią i cieszyłam się z jej małych kroczków, które robiła ku powrotowi do normalnego, lepszego życia. Z dala od świateł to refleksyjna powieść o blaskach i cieniach sławy, przewrotnym losie i następstwach decyzji, które podejmujemy i wydarzeń, które nas dotykają. Przecież wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, prawda?

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Czytam w pociągu
Samantha Young ma w swoim dorobku już dość pokaźną liczbę publikacji. Do tej pory miałam do czynienia tylko z jedną, więc gdy nadarzyła się okazja postanowiłam poszerzyć tę liczbę. Ostrożnie z miłością przypadło mi do gustu i było niezwykle miłą odskocznią od czytanych i uwielbianych przeze mnie thrillerów.

Z dala od świateł to bardzo zmysłowo przedstawiona historia młodej dziewczyny imieniem Skaylar. Jak to zwykle bywa w tego typu powieściach zarówno bohaterka jak i towarzyszący jej mężczyzna bywają osobami po traumatycznych przejściach. Jakże by mogło tego zabraknąć. Również i tutaj autorka zadbała o ten niuans w życiorysie Skaylar. Nie chciałabym Wam zdradzać fabuły, bo jest ciekawa, choć brałam ją trochę z przymrużeniem oka, gdyż trudno mi było uwierzyć, że młoda dziewczyna jest w stanie porzucić wszystko i z wyboru stać się bezdomną. Prawdopodobnie nie znam się aż tak dobrze na ludzkich umysłach i uczuciach. No, ale trzeba było stworzyć jakiś zalążek dla tej właśnie postaci. Bardzo na plus oceniam starania autorki by przedstawić nam cienie i blaski życia na świeczniku, oraz to jak działają media społecznościowe. Oczywiście będziemy mieć do czynienia z popularnym już hejtem oraz naginaniem rzeczywistości przez media dzięki fotkom sprzedanym przez fanów czy pojawiających się wszędzie paparazzich.

W książce Samanthy Young nie zabraknie oczywiście wątku miłosnego. Skaylar i Killian O’Dea z cała pewnością będą ścierać się ze sobą, gdyż chłopak będzie chciałby podpisała umowę z wytwórnią jego wuja i nagrała solowy album. Jednak dziewczyna ani myśli o powrocie do dawnego życia. Czy trudna sytuacja Skaylar zmusi ją do podjęcia decyzji, których tak naprawdę nie chce, czy może Killian widząc jak ich ustalenia niszczą dziewczynę postawi jej dobro nad dobro firmy i wuja?

Powiem szczerze, że sięgając po tę pozycję liczyłam na miły czas z książką i się nie zawiodłam. Gorąco polecam.

Ocena: 5+/6
czytaj więcej
©Księgozbiór
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć