ebook Pacjentka - audiobook
3.95 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 34461)

Pacjentka - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 14.90
Audiobook - najniższa cena: 23.90
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
27.90 zł
-5% 33.92 zł Lub 30.53 zł
35.91 zł Lub 32.32 zł
23.90 zł
35.91 zł
Inne proponowane

Jeżeli jesteś gorącym fanem pasjonujących thrillerów psychologicznych, to Pacjentka, którą okrzyknięto najbardziej oczekiwaną reprezentantką tego gatunku w 2019 roku, powinna koniecznie znaleźć się na Twoim czytniku.

Fabuła:

Alicia Berenson – ceniona malarka i modowy fotograf dokonuje przerażającego zabójstwa swojego męża. Po tym tragicznym wydarzeniu, całkowicie zamyka się w sobie, nie mówi i dlatego nikt, poza nią, nie ma pojęcia co mogło wydarzyć się feralnego wieczoru. W konsekwencji wydarzeń trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove, w którym, w tym samy czasie rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber. Mężczyzna wydaje się być zafascynowany Alicią, podejmuje zatem próby dotarcia do pacjentki, a zarazem rozwikłania tajemniczego morderstwa. Czy Alicia Berenson otworzy się przed Faberem, a jeśli tak, jakie tajemnice skrywa w głębi swojej duszy?

Tego audiobooka polecają:

Jeśli zadaniem autora było pogranie na nosie czytelnikowi, to zostało ono wykonane doskonale. Dawno nie czytałam tak wciągającego thrillera psychologicznego. W mojej ocenie jest to świetna, wakacyjna lektura. – Katarzyna Denisiuk – Na czytniku

Pacjentkę czyta się szybko, sprawnie, przyjemnie i dość lekko. Ma może kilka słabszych momentów jednak uważam, że trzyma w napięciu aż po finał. A to właśnie to napięcie jest jedną z ważniejszych, przynajmniej dla mnie, cech dobrego thrillera. – Monika Lewandowska – Kocham Cię, moje życie

Jeśli to jest debiut to ja chcę więcej takich książek. – Katarzyna Czarnecka-Kuc – Matka Książkoholiczka

Pacjentka to mocna pozycja w literaturze rozrywkowej, więc na pewno warto książkę uwzględnić w swoich planach. – Autorski Przewodnik Kulturalny 

Pacjentka to powieść, którą słuchało mi się bardzo przyjemnie, a to za sprawą dwóch lektorów: Ewy Abart oraz Marcina Popczyńskiego. Wprowadzili mnie w tę historię i usadowili w pierwszym rzędzie abym niczego nie przeoczyła. Żebym brała pod uwagę każdą - dosłownie każdą ewentualność.- Martyna Pokrzywa - Zaczytana majka

Audiobook w rewelacyjnej interpretacji dwókji lektorów -Eway Abart i Marcina Popczyńskiego

Pacjentka - audiobook od Alex Michaelides możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2021. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Po kryminały nie sięgam często. Tytuł oraz opis musi mnie naprawdę zaintrygować żebym dała szansę danej pozycji. Tak było z Pacjentką, którą przesłuchałam w audiobooku.

Do tej historii przekonała mnie nie tylko okładka czy opis, ale i zachwyty innych nad tą książką. Postanowiłam sama sprawdzić jak to jest i dziś już wiem, że ta powieść jest godna polecenia. Do samego końca trzymała mnie w napięciu i nie wiedziałam czy Alicia to zrobiła. Jaka była prawda?

Główną bohaterką Pacjentki jest ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson. Można powiedzieć, że jej życie było usłane różami, aż do dnia, gdy została oskarżona o morderstwo ukochanego męża Gabriela, któremu strzeliła w głowę pięć razy. To traumatyczne przeżycie, którego ponoć dokonała wywarło na nią taki wpływ, że kobieta przestała mówić. Swoją tajemnicę zamknęła w sobie i nikt nie wie, co tak naprawdę stało się tamtego feralnego wieczoru. Kobieta decyzją sądu zostaje umieszczona w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym Grove.

Sześć lat później w ośrodku pracę rozpoczyna psychoterapeuta Theo Faber, który chce pomóc Alicii, pragnie dowiedzieć się, co tak naprawdę wywarło na niej tak ogromny szok. Czy to, że zabiła swojego męża, czy może inne okoliczności ją do tego skłoniły, dlatego zamilkła. Theo robi dosłownie wszystko, co w jego mocy, aby dowiedzieć się prawdy i żeby Alicia się przed nim otworzyła.

Słuchając tej powieści i będąc uczestnikiem terapii głównej bohaterki w niektórych momentach odczuwałam strach. Narracja tej książki prowadzona jest z dwóch perspektyw czasowych. Teraźniejszości czyli w momencie, kiedy pacjentka znajduje się w ośrodku zamkniętym oraz wpisów z jej dziennika, które opisują jej życie sprzed skazania.

Bohaterka była pełna życia kobietą, która kochała swojego męża całym sercem. Co musiało się stać żeby posunęła się do takiej zbrodni, a może zrobił to ktoś inny? Psychoterapeuta, aby dowiedzieć się wszystkiego prowadzi swoje prywatne śledztwo, rozwiązanie tej zagadki jest bardzo zaskakujące. Theo sam nie może uwierzyć w to, co odkrywa, a ich los może być ze sobą połączony bardziej niż mogło się wydawać. Czy intencje Theo są szczere, czy mężczyzna naprawdę chce pomóc zrozpaczonej kobiecie?

Pacjentka to powieść, którą słuchało mi się bardzo przyjemnie, a to za sprawą dwóch lektorów: Ewy Abart oraz Marcina Popczyńskiego. Wprowadzili mnie w tę historię i usadowili w pierwszym rzędzie abym niczego nie przeoczyła. Żebym brała pod uwagę każdą - dosłownie każdą ewentualność. Ze słuchania mogę wywnioskować, że styl powieści jest bardzo dobry i przypuszczam, że czytałoby mi się ją bardzo dobrze. Nie ma przestojów w fabule. Brak w niej niepotrzebnych wątków i co najważniejsze nie ma luk. Wszystko zostało bardzo dobrze przemyślane i nie dziwię się dlaczego ta książka zdobyła kilka nagród i ma tylu sympatyków.

Książka trzymała mnie w napięciu do samego końca i pamiętam, że zbierałam zęby z podłogi, gdy odkryłam prawdę odnośnie tego, kto spowodował to wszystko i kto tak naprawdę zabił Gabriela. Kto pociągnął za spust. O nie, nie, tego nie mogę Wam powiedzieć. Tego musicie dowiedzieć się sami.

Ocena: 6/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć