ebook Ja jestem Halderd
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 1547) Ilość stron (szacowana): 484

Ja jestem Halderd
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.85
Audiobook - najniższa cena: 19.46
wciąż za drogo?
26.97 złpremium: 17.40 zł Lub 17.40 zł
22.85 zł Lub 20.57 zł
26.97 zł Lub 24.27 zł
29.00 zł
29.00 zł
23.35 zł
23.87 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Druga część fascynującej sagi „Północna Droga”. Jak słynąca ze swej urody Halderd poradzi sobie w twardym, męskim świecie wikingów?

Młoda Halderd zostaje wydana za mąż za dużo starszego jarla Helgiego. Powiedzieć, że jest to związek nieudany, to mało. Dlatego młoda kobieta niecierpliwie wyczekuje dnia, kiedy jej małżonek przeniesie się na wieczność do Walhalli. W życiu wikinga nie brakuje ryzyka, więc każda następna bitwa może być zarazem ostatnią… Tylko co wtedy stałoby się z nią i jej synami? Kto zapewniłby im godziwe warunki życia i dostatnią przyszłość? Czy samotna, słynąca ze swej urody kobieta może przetrwać w okrutnym, pełnym wojen świecie?
„Ja jestem Halderd” to historia kobiety zdecydowanej zapewnić sukces nie tylko sobie, lecz także swoim potomkom. Twardej, pragmatycznej, ale też czekającej na miłość. Tę prawdziwą. Halderd jest bowiem matką, żoną i kochanką z krwi i kości. Czytając o jej losach, nie sposób się nudzić.

„Wielowątkowa i arcyciekawa opowieść o życiu wikingów na przełomie pierwszego tysiąclecia. Uległem fascynacji historią Halderd, doceniając urodę narracji i zdolności Autorki w rekonstrukcji ducha tamtych czasów. Szczególna wartość książki Elżbiety Cherezińskiej polega na tym, że uczyniła ona bohaterami nie bezwzględnych wojowników, miesiącami przebywających na łupieżczych wyprawach z dala od domów, lecz dzielne i dumne kobiety. «Ja jestem Halderd» to tryumf kobiecego pierwiastka, który wbrew stereotypom niesie w sobie prawdziwą siłę, a historia to jedynie kostium, pod którym kryje się na wskroś współczesna opowieść.”

Andrzej Rostocki, autor listy bestsellerów „Rzeczpospolitej” i „Notesu Wydawniczego”

Ja jestem Halderd od Elżbieta Cherezińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tron jest tylko krzesłem, jeśli nie zasiada na nim człowiek, który rządzi ludzkimi duszami.
Lepszy lęk nazwany niż podejrzenie siebie samej o szaleństwo.
Rasowi mężczyźni starzeją się jak dobre konie. Siwa grzywa nie umniejsza siły
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Jak w przypadku Sagi Sigrun - warsztat dobry, czyta się lekko.
  Postać Halderd w porównaniu do Sigrun jest z pewnością o wiele bardziej wyrazistsza. Nie irytuje swoją słodkością, naiwnością i nie tak od razu jest przez wszystkich uwielbiana. Jej życie nie było usłane różami, a dzięki swojej bystrości była w stanie wypracować sobie szacunek i poważanie wśród poddanych i wojowników. Była lepszym jarlem, a jej otwarty umysł - jak i kontakty z jedną postacią - pozwoliły na przygotowanie się na wydarzenia, które miały nadejść. Tym razem prędzej można by narzekać na rozciągnięcie wątku, ale zdecydowanie na plus jest to, że teraz autorka nie opisywała każdej sceny seksu z namaszczeniem co parę rozdziałów, jak to miało miejsce w poprzednim tomie. Wspomniane zostało, a jeśli już były opisy - nie były one nużące, a bardziej informujące, że coś miało miejsce.
  Niekiedy jednak kochliwość postaci była dość... ciężka to trudno tak to nazwać, ale w niektórych momentach można by uznać, że po prostu było to zbędne, choć z perspektywy głównej bohaterki - w jakimś stopniu zrozumiałe.
  Nie zmienia to jednak tego, że ambicja Halderd pozwoliła jej na solidne lata władania ziemią i bycia akceptowaną przez innych, traktowaną na równi jak pozostałych jarlów.
  Lepsze od poprzedniej części, to na pewno.

 • Awatar

  Halderd była większym jarlem niż Helgi.

  Była Wilczycą na czele sfory.

  Silna, mimo że los jej nie rozpieszczał. Potrafiła stawiać sobie cele i wytrwale do nich dążyć. Na pewno potrafiła też kochać - choć mogłaby się wydawać chłodna niczym skały, pośród których łapała oddech w najtrudniejszych momentach. Przede wszystkim jak nikt potrafiła wyznać się na ludzkich charakterach, namiętnościach, słabościach i wykorzystać je do własnych planów. Halderd - Pani Ynge, Matka, Kochanka...

  Książkę czytałam w zachwycie dla kunsztu pani Cherezińskiej, która potrafiła przedstawić tą samą historię z zupełnie innej perspektywy. Stworzyć w swojej głowie dwie kompletne, całkowicie różne postacie.

 • Awatar

  Druga część sagi "Północna droga" z pewnością nikogo nie rozczaruje. Język, narracja, fabuła, opisy przyrody, wątki miłosne, historyczne w mistrzowskim wydaniu. Haldred, postać niezwykła, silna kobieta wśród wikingów.Współczesne również i dziś.

Warto zerknąć