ebook Balthazar
4.07 / 5.00 (liczba ocen: 187) Ilość stron (szacowana): 302

Balthazar
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 28.21
wciąż za drogo?
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
28.21 zł Lub 25.39 zł
33.48 zł Lub 30.13 zł
36.00 zł
36.00 zł
-7% 28.22 zł
29.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Barwna fabuła, wielkie namiętności i polityczne intrygi w scenerii fascynującej bliskowschodniej Aleksandrii. Powieść wchodząca w skład legendarnego cyklu Lawrence'a Durrella. Książka zaliczona przez Modern Library do 100 najwybitniejszych powieści XX wieku.

Balthazar, tytułowy bohater drugiej odsłony „Kwartetu Aleksandryjskiego”, opisuje kulisy wydarzeń znanych z pierwszego tomu, „Justyny”, korygując niektóre fakty i przeinaczenia w opowieści Irlandczyka Darleya. Dzięki nowemu spojrzeniu skomplikowane relacje uczuciowe i erotyczne, jakie łączą bohaterów podczas ich pobytu w magicznym mieście na styku Wschodu i Zachodu, mieście pięciu ras i kilkunastu wyznań – w Aleksandrii, jawią się w zupełnie nowym świetle. Justyna jest dziwną i namiętną Żydówką, Melissa – tancerką, Nessim – koptyjskim finansistą i mężem Justyny, Darley natomiast jej kochankiem, bezgranicznie zafascynowanym roztaczaną przez nią aurą femme fatale. Hipnotyczna gra miłości, perwersji i zazdrości w zmysłowej scenerii skazanego na zagładę wielokulturowego świata nabiera nowych znaczeń, a każdy z bohaterów pod maską gry pozorów ukazuje kawałek prawdziwej tożsamości.

„Durrell był mistrzem w tworzeniu i utrzymywaniu napięcia… Już od pierwszej strony byłem nim zafascynowany” – Wilbur Smith, autor „Boga Nilu”

„Nie może być żadnych wątpliwości co do osiągnięć literackich Durrella” – George Steiner, autor „Gramatyki tworzenia”

Balthazar od Lawrence Durrell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć