TOP 10 książek Stephena Kinga - najlepsze książki autora

TOP 10 książek Stephena Kinga - najlepsze książki autora

Stephen King należy do grona autorów wszechczasów, których dzieła są najchętniej czytane, oglądane i słuchane. Dzięki nowym technologiom i zróżnicowanym formom odbioru treści, czy to w formie ebooka, czy audiobooka można mieć dreszczyk kingowskich emocji w zasięgu ręki, oka i ucha. Lubisz nieoczywiste? Zapoznaj się z rankingiem najlepszych książek Kinga, bo król jest tylko jeden.

To musi być genialna powieść, skoro jej ekranizacji podjął się sam Stanley Kubrick, a w głównej roli obsadził Jacka Nicholsona. Na pozór zwykły pobyt w górach małżeństwa z dzieckiem zamienia się w tajemniczą i pełną grozy opowieść o potomku obdarzonym telepatycznymi zdolnościami i ojcu doprowadzonym do obłędu. Wczytując się w linijki ebooka towarzyszy nam ten sam dreszczyk emocji, jak wtedy, gdy wciągający głos narratora prowadzi nas przez skrywające mroczne sekrety hotel Panorama.

Równie chętnie ekranizowana, co słuchana i czytana. Odwołanie do lęków z dzieciństwa tkwiących w każdym z nas to temat uniwersalny, ale dopiero ubrany przez Kinga w strój złowieszczego klauna porusza najgłębiej skrywane niełatwe emocje. Zło, czające się w małym amerykańskim miasteczku, któremu czoła muszą stawić dzieci, to mieszanka strachu i wyjątkowości, której pragnie każdy prawdziwy fan horroru. Sięgnij o audiobooka i wyobraź sobie TO namalowane słowami.

W rankingu Top 10 nie mogło zabraknąć wzruszającej odsłony pisarstwa Kinga. Więzień niesłusznie skazany na karę śmierci i jego niezwykły dar uzdrawiania to mieszanka skrajnych doświadczeń, które w swej retrospekcji przywołać próbuje po latach jeden ze strażników. Niesprawiedliwość przedwojennego amerykańskiego systemu penitencjarnego wpleciona w przygody osadzonych. Współczucie, złość i wiele innych emocji zagwarantowane w jednej z najlepszych książek Kinga.

To cykl powieściowy, który przez samego autora został określony mianem najwybitniejszego dzieła w jego dorobku artystycznym. Osiem zmiksowanych gatunkowo książek, w których znajdziemy odniesienie do innych dzieł Kinga. Western, powieść drogi, klasyczny horror i odwołania do mitu arturiańskiego, podlane typowym dla autora sosem z wyrazistych i nieoczywistych bohaterów. Sprawdź, czy głównemu bohaterowi uda się dotrzeć do tytułowej Mrocznej Wieży i czy faktycznie warto poświęcić się podróży do budowli, która wymaga wielu ofiar i poświęcenia.

Najnowsza powieść Kinga, która zyskuje coraz lepsze recenzje. Umiejętność czytania w myślach–któż z nas nie chciałby jej posiąść? To właśnie ona stanie się niezwykle łakomym kąskiem dla oprawców uprowadzających dzieci o nadprzyrodzonych zdolnościach do tytułowego Instytutu. Próba wykorzystania najsłabszych z pewnością nie pozostanie obojętna czytelnikom, a ich losy sprowokują serię nieoczekiwanych wydarzeń i dadzą początek dyskusji na ważne, ponadczasowe tematy.

Klasyka gatunku należąca do zbioru najlepszych książek Kinga. Milionowe zyski wydawnicze tej wiekowej już powieści mówią same za siebie. Mistrz grozy nie zawodzi i tym razem, serwując sporą dawkę mrocznej mocy wkomponowanej w realia prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka. Straszny dom, tajemnica sprzed lat i zagadkowe zgony sprawią, że nawet najbardziej opanowany czytelnik będzie musiał wyjść ze swojej strefy komfortu.

Bywa, że zmuszeni jesteśmy przebywać w gronie osób, które nie stanowią dla nas towarzystwa pierwszego wyboru. Okoliczności, sytuacja, pomieszczenie–to nas czasem ogranicza. A gdyby tak zamienić ściany na niewidzialne pole siłowe i przenieść akcję na amerykańską ziemię mielibyśmy tło wydarzeń dla jednej z najlepszych książek Kinga. Panika pomieszana z podstępnym działaniem manipulatorów, podszyta najgłębiej skrywanymi tajemnicami. Poznaj fikcję, która zdaje się być całkiem prawdziwa…

Masowa zagłada przy użyciu nowoczesnej broni biologicznej masowego rażenia. Bez wybuchów, bez rozlewu krwi, a efekt porównywalny do tych wydarzeń, które znamy z niechlubnej historii naszego globu. Postapokaliptyczna rzeczywistość daje początek podziałowi na dwa skrajne obozy. Posłuchaj grobowej ciszy audiobooka i odpowiedz sobie na pytanie, którą opcję wybrałbyś w obliczu zagłady?

Wydawana kiedyś pod tytułem „Cmętarz zwierząt”, wciąż wciąga amatorów horroru z przesłaniem. Losy zwyczajnych na pierwszy rzut oka rodzin ukazane w anturażu piekielnych czeluści nie pozostaną niezauważone. Kilkukrotnie zekranizowany horror, który sprawi, że pobyt w domu nieopodal cmentarza już nigdy nie pozostanie szarą egzystencją w sąsiedztwie umarłych na zawsze.

 

Czy sprzedałbyś duszę za marzenia? Do takiej dyskusji będzie cię skłaniał na kartach ebooka King. Któż z nas nie chciałby poznać sekretu, czy odpowiedzi na dotychczas nieodgadnione? Pytanie jest retoryczne i pisarz najlepszych horrorów wie o tym doskonale. Czy skrzyżowane losy oportunistów tajemniczego przybysza z Europy i miejscowego szeryfa przyniosą jednoznaczną odpowiedź? Prześledź dokładnie każdą linijkę ebooka i pod żadnym pozorem nie zdradzaj zakończenia.

Kontynuacja bestsellerowego „Lśnienia”, która trzyma wysoki poziom najlepszych książek Kinga. Nie dajcie się zwieść grupie niewinnie wyglądających staruszków, którzy bezwzględnie żerują na mocach torturowanych dzieci. Odwieczna walka dobra ze złem w najlepszym wydaniu wróci pod postacią Doktora sen, który złe moce wykorzystuje w szczytnym celu. Włącz audiobooka i nastaw uszu, a być może jedno ostatnie tchnienie powie ci, kto zwyciężył walkę o duszę głównego bohatera.

 

 

 

Chronologicznie, seriami, a może alfabetycznie. Każda z wybranych metod czytania, czy słuchania mistrza będzie właściwa. Stephen King to tak znany i poczytny autor, że zapoznanie się z top 10 to tylko preludium do pełni przeżyć czytelniczych z pisarstwem najwyższych lotów.