Jestem zarażonym bakcylem sztuki marketingu, pasjonatem i praktykiem od 1990r. Ostrzegam, że wyjątkowo ciężkim przypadkiem :) Zwolennikiem kierunku myślenia Petera F. Druckera przekonanym, że rozwój przedsiębiorczości opiera się o dwa zasadnicze filary: marketing i innowacje.

Poszukuję efektywnych i racjonalnych procesów zarządzania marketingiem i sprzedażą, koncentrujących się na powiększaniu wartości przedsiębiorstwa. To obszar tematyki również mojej dysertacji doktorskiej.

Jako konsultant, trener i coach zajmuję się wsparciem zespołów marketingu i sprzedaży w zakresie procesów budowania wartości przedsiębiorstw, racjonalizacji zarządzania markami, optymalizacją procesów poprawy rentowności, innowacjami. Interesuje mnie controlling marketingowy, pozycjonowanie marek czy zarządzanie projektami marketingowymi. Jestem również audytorem procesów marketingu i sprzedaży (w tym certyfikat pracy audytora w przedsiębiorstwach, w których wdrożono systemy jakości ISO).

Od kilku lat analizuję i rozwijam podstawy “Teorii Palisady” czyli reguł umożliwiających ochronę firmy przez naśladownictwem i kopiowaniem jej przez konkurencję.